c

Skanska „Najbardziej pożądanym pracodawcą" według specjalistów i menedżerów

Press release 27.11.2013 11:00 CET

Skanska po raz kolejny zwyciężyła w rankingu najlepiej postrzeganych pracodawców przygotowanym przez firmę Antal International. Podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach badania firma zajęła pierwsze miejsce w kategorii: Branża budowlana Nieruchomości.

26 listopada br., podczas warszawskiej gali Międzynarodowego Kongresu Rekrutacji i HR, ogłoszono wyniki czwartej edycji badania mającego na celu wyłonienie najbardziej pożądanych pracodawców. Badanie powstaje na podstawie opinii specjalistów i menedżerów z całego kraju.

Skanska zwyciężyła trzeci rok z rzędu w swojej kategorii - Branża budowlana Nieruchomości.

Jak wynika z badania, respondenci oceniając firmę, doceniają przede wszystkim: wielkość i prestiż przedsiębiorstwa (42% wskazań), oferowane wynagrodzenia (37%), a także gwarancję stabilności zatrudnienia (35%). Co trzeci respondent jako silną stronę pracodawcy wskazywał styl zarządzania i kulturę organizacyjną firmy oraz innowacyjność (33%).

Badanie „Najbardziej pożądani pracodawcy” przeprowadziła firma Antal International, specjalizująca się w rekrutacji specjalistów i menedżerów oraz doradztwie z zakresu HR. Marka obecna jest w 35 krajach, w Polsce działa od 1996 roku. Badanie przeprowadzone było w terminie 1-30 września 2013 r. Wzięło w nim udział 3085 specjalistów i menedżerów z Polski. Badanie było anonimowe.