c

Pilska Wyższa Szkoła Zawodowa już po odbiorach

Press release 10.12.2012 14:00 CET

Zakończyła się rozbudowa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile. To już kolejny obiekt przy ulicy Podchorążych przebudowany i dostosowany do potrzeb uczelni. Kontrakt o wartości 7 mln zł netto został zrealizowany przez Skanska w dwa lata.

PWSZ w Pile

W ramach kontraktu Skanska rozbudowała istniejący, powojskowy budynek dydaktyczny.  

- Zagospodarowaliśmy również teren wokół budynku oraz wykonaliśmy remont i przebudowę niewielkiej części istniejącego budynku J, która stanowi łącznik z rozbudowaną, nową częścią – mówi Jan Matysiak, Menadżer Projektu, Skanska. - Do naszych zadań należało m.in. wyposażenie auli wykładowej w sprzęt nagłaśniający oraz krzesła dla 168 osób.

W trzykondygnacyjnym budynku znajdują się pomieszczenia dydaktyczne, sala wykładowa i audytoryjna, pracownie specjalistyczne, komputerowe i laboratoria, gabinety wykładowców, a także pomieszczenia gospodarcze i techniczne. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiada pochylnię przy wejściu głównym, odpowiednią windę osobową oraz toalety na każdej kondygnacji.

Kubatura budynku to 17 tys. m sześc., a powierzchnia użytkowa 3250 tys. m kw. Podczas prac zużyliśmy 600 m sześc. betonu i 50 ton stali. Ułożyliśmy również 2100 m kw. stropów z płyt sprzężonych kanałowych. Prace wykonywane były średnio przez 40 osób.

Realizacja odbywała się bez większych utrudnień. Podczas prac okazało się,
że infrastruktura podziemna nie była zinwentaryzowana. Bardzo szybko poradziliśmy sobie z tą sytuacją – mówi Arkadiusz Najdek, Kierownik Robót, Skanska.

W budynku swoje miejsce znajdą studenci takich kierunków jak budownictwo oraz mechanika i budowa maszyn. Wprowadzą się tam od semestru zimowego, czyli w marcu 2013 roku.

Inwestycja została zrealizowana w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Firma z doświadczeniem

Skanska posiada wieloletnie doświadczenie w budowie obiektów dla polskich uczelni wyższych. Zrealizowaliśmy inwestycje dla Politechnik: Poznańskiej i Wrocławskiej oraz Uniwersytetów Łódzkiego, Wrocławskiego, Zielonogórskiego, Rzeszowskiego oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wybudowaliśmy także Bibliotekę Główną Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydział Biologii Molekularnej i Budynek Dydaktyczno-Naukowy Wydziału Chemii dla Uniwersytetu Łódzkiego i aulę Centrum Dydaktycznego Akademii Medycznej w Łodzi.

Pobierz