c

Skanska oddała do ruchu kolejną ulicę w Toruniu

Press release 10.10.2012 14:00 CET

W dn. 10 października br. odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanej ulicy Marii Curie-Skłodowskiej w Toruniu. Inwestycja była największą realizacją zaplanowaną przez Miejski Zarząd Dróg w Toruniu na lata 2011 i 2012. Kontrakt o wartości prawie 30 mln zł netto został wykonany przez Skanska.

W ciągu 18 miesięcy jednojezdniowa ulica, po której ruch odbywał się dwukierunkowo, została rozbudowana do dwujezdniowej arterii po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Inwestycja obejmowała także przebudowę dwóch głównych skrzyżowań z ulicą Równinną i Bukową. Na długości całej trasy powstały pasy włączeń i wyłączeń z ruchu.

- Realizacja miała na celu poprawienie przepustowości ulicy Marii Curie-Skłodowskiej, która jest jedną z najbardziej obciążonych ruchem ulic w Toruniu – mówi Marian Korolko, Dyrektor Kontraktów, Skanska. – Szczególnie w godzinach porannych i popołudniowych, kiedy mieszkańcy Rubinkowa jadą do pracy lub z niej wracają, tworzyły się tu ogromne korki.

Przebudowa około 2-kilometrowego odcinka ulicy pozwoliła na skrócenie czasu podróży oraz poprawę bezpieczeństwa i komfortu przejazdu. Wybudowane przez Skanska chodniki, ciągi pieszo-rowerowe i ścieżka rowerowa umożliwiają mieszkańcom bezpieczny, alternatywny sposób przemieszczania się w Toruniu. Ekrany akustyczne zamontowane na niemal całym przebudowanym odcinku chronią przed uciążliwym hałasem zarówno mieszkańców, jak i środowisko.

Skanska w Toruniu

W Toruniu Skanska wybudowała lub wyremontowała m.in. Szosę Chełmińską, ul. Mohna, Rydygiera, Kościuszki, Okrężną, Wielki Rów i Lubicką. W 2011 r. konsorcjum Skanska -NDI zakończyło budowę pomorskiego odcinka autostrady A1.