c

Skanska zakończyła rozbudowę basenu w Dębicy

Press release 10.11.2010 00:00 CET

Skanska zakończyła modernizację krytej pływalni w Dębicy. Kompleks został powiększony o drugi basen sportowy, dodatkowe trybuny, basen rekreacyjny oraz atrakcje wodne. Wartość zrealizowanych robót wyniosła ponad 14 mln zł brutto. Dębica dysponuje teraz bazą, która umożliwi organizację imprez sportowych o randze krajowej i europejskiej.

Wybudowany w latach 80. kompleks przy ulicy Piłsudskiego w Dębicy dysponował dotychczas krytym basenem o wymiarach olimpijskich i lodowiskiem. Na tym obiekcie swój pierwszy rekord Polski ustanowiła Otylia Jędrzejczak.

Dzięki zrealizowanej przez Skanska inwestycji kompleks został rozbudowany o ośmiotorowy basen treningowy o długości 25 m oraz aquapark z atrakcjami wodnymi. Wybudowaliśmy basen rekreacyjny z fontanną, gejzerami, whirpoolami, przeciwprądami, masażami górnymi i bocznymi oraz „dziką rzeką”. Powierzchnia lustra wody na tym obiekcie wynosi 247 m kw. Największą atrakcją jest 104-metrowa zewnętrzna zjeżdżalnia z wieżą startową i hamownią. W zmodernizowanym obiekcie znajduje się także brodzik dla dzieci wraz z małą zjeżdżalnią i 3 sauny.

Prace budowlane objęły również budowę nowego wejścia głównego do budynku wraz z hallem wejściowym, w którym zlokalizowane zostały kasy i szatnie. Wykonaliśmy też dodatkowe trybuny dla 260 widzów i antresolę pod lokale gastronomiczne oraz wymieniliśmy pokrycie dachowe na całym budynku.

Skanska na Podkarpaciu Skanska od wielu lat realizuje inwestycje na Podkarpaciu. Jesteśmy wykonawcą inwestycji drogowo-mostowych, hydroinżynieryjnych oraz ogólnobudowlanych. Największym naszym projektem jest przebudowa drogi krajowej nr 4 pomiędzy Pilznem i Ropczycami, o wartości 243 mln zł netto. Budujemy nowe obiekty dla rzeszowskich uczelni — Politechniki, Uniwersytetu oraz Instytutu Teologiczno — Pastoralnego. W porcie lotniczym w Jasionce realizujemy nowy terminal pasażerski, płytę postojową i płaszczyznę do odladzania samolotów. Wybudowaliśmy kryte pływalnie w Kolbuszowej, Głogowie Małopolskim, Rzeszowie, Strzyżowie i Leżajsku. Wyremontowaliśmy także Dwór Starościński w Leżajsku, a dla Muzeum - Zamku w Łańcucie odbudowaliśmy storczykarnię, maneż i kasyno urzędnicze.

Firma z doświadczeniem Budowa obiektów sportowo-rekreacyjnych to jeden z podstawowych obszarów działalności Skanska. Byliśmy wykonawcą hali sportowo-widowiskowej w Łodzi oraz spełniającego standardy UEFA, stadionu piłkarskiego w Kielcach dla 15,5 tys. widzów.