c

Przebudujemy Wydział Elektrotechniki Uniwersytetu Zielonogórskiego

Press release 30.03.2012 10:00 CET

Skanska podpisała umowę na przebudowę Budynku Dydaktycznego Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji Campusu „A”  Uniwersytetu Zielonogórskiego. Projekt o wartości 22 mln zł brutto zostanie zrealizowany w ciągu roku.

Obecny budynek jest jednym z obiektów dydaktycznych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Z jego pomieszczeń korzystały do tej pory trzy wydziały: Mechaniczny, Elektryczny i Budownictwa oraz Inżynierii Sanitarnej. Obiekt posiada sześć kondygnacji, jest całkowicie podpiwniczony, wykonany w konstrukcji żelbetowej. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 9,6 tys. m kw.

Po przebudowie budynek będzie przeznaczony na cele laboratoryjne i dydaktyczne. Pomieści m.in. dziekanat, gabinety dziekanów, sale wykładowe i laboratoria komputerowe.

Przebudowa pozwoli na uporządkowanie przestrzenne zespołu budynków dydaktycznych Campusu „A” Uniwersytetu Zielonogórskiego, a poprzez docieplenie – termomodernizację, na unowocześnienie istniejącego obiektu.

Zakres prac

Przedsięwzięcie zostało podzielone na dwa etapy. W pierwszym powstał Inkubator Przedsiębiorczości, czyli pomieszczenia do wynajęcia przez absolwentów Uniwersytetu, którzy rozpoczęli swoją działalność gospodarczą.

Skanska zajmie się kolejnym etapem, w efekcie którego zrealizowana zostanie całość obiektu. Najpierw przeprowadzimy rozbiórkę fasad obiektu i łącznika. Rozbierzemy wszystkie kanały wentylacyjne, instalacyjne, kominy, część ścianek działowych, a także dokonamy demontażu balustrad, drzwi oraz ościeżnic. Zdemontujemy cztery dźwigi osobowe – w ich miejscu powstaną dwa, a kolejne dwa zlokalizowane zostaną w nowych szybach windowych w klatkach schodowych.

W kolejnym etapie prac zajmiemy się wykonaniem izolacji przeciwwilgociowych, przeciwwodnych, paroprzepuszczalnych, paroszczelnych i akustycznych. Obiekt wyposażymy w instalacje: wodociągową, kanalizację sanitarną, deszczową, energetyczną, grzewczą oraz instalacje słaboprądowe. Wykonamy też instalacje wentylacji mechanicznej i klimatyzacji.

Na zewnątrz budynku zmodernizujemy taras wejściowy oraz odnowimy istniejące schody i chodniki, a teren wokoło zagospodarujemy zielenią.

Do budynków zapewniony będzie dostęp dla osób niepełnosprawnych. Pomimo różnic poziomów terenu, spadki dróg i chodników będą dostosowane do poruszania się osób niepełnosprawnych m.in. poprzez obniżenie krawężników. Przystosowane będą również windy, które zostaną wyposażone w sygnalizację głosową.

W trakcie prowadzenia prac remontowych naszym zadaniem będzie zapewnienie ciągłości pracy i działania urządzeń w funkcjonujących ośrodkach: Inkubatorze Przedsiębiorczości oraz Centrum Komputerowym, obsługującym sieć akademicką.

Skanska w regionie

Obecnie w Zielonej Górze Skanska buduje Bibliotekę Uniwersytecką, rozbudowuje Szkołę Podstawową nr 11 i przebudowuje Oddział Ratunkowy przy Szpitalu Wojewódzkim.

Na terenie woj. lubuskiego prowadzimy budowę Parku Naukowo-Technologicznego w Kisielinie, Archiwum Państwowego w Gorzowie oraz Sądu Rejonowego w Słubicach. Byliśmy także wykonawcą przebudowy odkrytych basenów i hali tenisowej w Drzonkowie oraz Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim.

W Zielonej Górze zrealizowaliśmy do tej pory Centrum Rekreacyjno-Sportowe, Dom Winiarza i Palmiarnię, obiekt handlowy dla Leroy Merlin oraz halę produkcyjną dla ADB Polska.