c

Skanska zakończyła I etap budowy promenady w Iławie

Press release 11.04.2012 10:00 CET

Na początku kwietnia został oddany do użytku pierwszy odcinek promenady w Iławie, wzdłuż jeziora Jeziorak i rzeki Iławki. Ta ważna nie tylko dla mieszkańców, ale i turystów inwestycja realizowana jest przez Skanska. Wartość projektu to 13,3 mln zł brutto.

promenada w Ilawie

Prace przy budowie promenady trwają od początku ubiegłego roku. W ramach pierwszego etapu wykonaliśmy chodnik i ścieżkę rowerową o długości 1200 metrów wraz z pięcioma kładkami pieszo-rowerowymi. Wszystkie mają stalową konstrukcję i drewniane pokłady, a najdłuższy z nich ma 80 metrów długości. Iławskie maluchy mogą teraz bawić się na pięciu nowych placach zabaw. Spacerowicze mogą natomiast korzystać z trzech altan wypoczynkowych wraz z placami ogniskowymi.  

- Do końca lipca zostanie zakończona cała inwestycja i wówczas mieszkańcy Iławy będą mieć do dyspozycji 5-kilometrowy odcinek malowniczo położonej promenady, biegnącej wzdłuż jeziora Jeziorak i rzeki Iławki – mówi Piotr Kęsikowski, Menadżer Projektu, Skanska. 

Jeziorak to najdłuższe jezioro w Polsce. Dzięki inwestycji zyska ono dwa tarasy widokowe, sięgające nawet 30 metrów w głąb jeziora. Wybudujemy również 582 stylizowane słupy oświetleniowe, tartanową bieżnię o długości 120 m, ustawimy 118 ławek parkowych i posadzimy ponad 8,5 tysiąca drzew i krzewów. Nowa nawierzchnia chodników, ścieżek rowerowych i parkingów wyniesie ponad 24 tys. m kw.

Obecnie w Iławie Skanska buduje również most nad przesmykiem między jeziorami w ciągu drogi krajowej nr 16 oraz modernizuje ul. Barlickiego.