c

Zrealizujemy kolejny kontrakt na warszawskim Okęciu

Press release 21.03.2012 10:30 CET

Skanska podpisała umowę na budowę pomieszczeń zastępczych dla pasażerów i służb lotniczych na warszawskim Okęciu.

W ramach kontraktu na czas budowy Terminalu T1 zaadaptujemy obiekty znajdujące się na terenie Terminalu A warszawskiego Portu Lotniczego im. F. Chopina na pomieszczenia zastępcze dla pasażerów i służb Polskich Portów Lotniczych. Łączna powierzchnia obiektów po przebudowie będzie wynosić ok. 1 653 m kw. Projekt o wartości prawie 5,5 mln zł brutto planujemy zakończyć w lipcu 2012 roku.

Nasza firma wykona powierzchnie obsługi pasażerskiej, odlotowej i przylotowej, garaże, magazyny bagażu zaginionego, a także pomieszczenia biurowe i socjalne. Były garaż sprzętu płytowego, zlokalizowany w skrajnej części Pirsu Północnego, zostanie zaadaptowany na potrzeby biurowo-socjalne agencji handligowych działających na terenie lotniska. Są to firmy zajmujące się obsługą pasażerów w terminalu pasażerskim i na płycie lotniska. Pomieszczenie kantyny zostanie zaadaptowane na potrzeby Działu Dyżurnych Zarządzania Operacyjnego. Ponadto, w hali odlotów wykonamy biura sprzedaży biletów lotniczych, stanowiska biur podróży i kantor wymiany walut. Na antresoli będą usytuowane biura przedstawicielstw linii lotniczych, służb PPL oraz biura rzeczy znalezionych. Z uwagi na wymogi bezpieczeństwa wszystkie obiekty zostaną wyposażone w odpowiednie systemy.

- W zakres powierzonych nam zadań wchodzi także rozbiórka zbędnych elementów wyposażenia i konstrukcji oraz wykonanie wykończenia i instalacji - mówi Przemysław Podsiadło, Menadżer Projektu, Skanska. - Wystrój i elementy wyposażenia poszczególnych pomieszczeń zostaną dostosowane do architektury Terminalu A.

To już kolejny kontrakt, jaki zrealizujemy dla tego klienta. W ubiegłym tygodniu podpisaliśmy umowę na budowę na terenie bazy technicznej w Porcie Lotniczym im. F. Chopina w Warszawie budynku biurowo-magazynowego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Z kolei w listopadzie ubiegłego roku Skanska zakończyła remont płyty postojowej PPS3 oraz drogi kołowania DK-U2.

Lotnisko Chopina

Lotnisko Chopina jest najważniejszym portem lotniczym Warszawy i Polski. Powstało w 1934 roku i do 2001 roku nosiło nazwę Port Lotniczy Warszawa-Okęcie. Obecna nazwa, Lotnisko Chopina, jest w użyciu od 2010 roku.
Od początku swojego istnienia zarówno samo lotnisko, jak i dworzec lotniczy są systematycznie rozbudowywane. Pierwsza poważniejsza rozbudowa do stanu docelowego, w trakcie której powstał Terminal 1 (część Terminalu A), zakończy��a się w 1992 roku. Obecna strategia rozwoju lotniska zakłada uczynienie z niego centrum lotów w Europie Środowej z możliwościami lotów tranzytowych między Zachodnią i Wschodnią Europą. W wyniku prowadzonej modernizacji Port Lotniczy ma osiągnąć przepustowość ok.10,5 mln pasażerów i ok.158 tys. operacji lotniczych rocznie.