c

Zmiany na stanowiskach dyrektorów regionalnych

Press release 11.03.2014 13:30 CET

1 marca 2014 r., w związku z objęciem przez Katarzynę Zawodną stanowiska prezesa Skanska Property Poland, zaszły kolejne zmiany w strukturze organizacyjnej firmy. Dotyczą one stanowisk dyrektorów regionalnych.

Bartosz Kalinowski i Mariusz Krzak

Bartosz Kalinowski, dotychczasowy dyrektor Regionu Południowego w Skanska Property Poland, zastąpił Katarzynę Zawodną na stanowisku dyrektora Regionu Północnego. Nowym dyrektorem regionalnym na południu Polski został natomiast Mariusz Krzak, który wcześniej jako Project Manager zajmował się wybranymi projektami biurowymi w Krakowie i Wrocławiu.

„W Skanska Property Poland dzielimy nasze projekty biurowe na dwa regiony – Polskę północną i południową. W obu częściach kraju realizujemy obecnie duże inwestycje i planujemy dalszy rozwój. Cieszę się, że mogę liczyć na wsparcie dwóch doświadczonych profesjonalistów na stanowiskach dyrektorów regionalnych. Obaj panowie doskonale znają rejony, którymi będą się teraz zajmować i mają na koncie duże sukcesy w ramach naszej firmy. Życzę im powodzenia w realizacji nowych celów” powiedziała Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Property Poland.

Bartosz Kalinowski, nowy dyrektor Regionu Północnego w Skanska Property Poland, jest związany z firmą od 2008 roku. Jako Project Manager brał udział w przygotowaniu i realizacji wielu projektów biurowych, m.in. Green Horizon w Łodzi, Green Towers i Dominikański we Wrocławiu oraz Silesia Business Park w Katowicach. Na początku ubiegłego roku objął funkcję dyrektora regionalnego w Polsce południowej. Zanim dołączył do Skanska Property Poland zajmował się projektowaniem i nadzorem budowlanym, a także zarządzaniem projektami. Bartosz Kalinowski jest absolwentem Politechniki Gdańskiej.

Mariusz Krzak od 1 marca 2014 r. awansował w ramach Skanska Property Poland na stanowisko dyrektora Regionu Południowego, na którym zastąpił Bartosza Kalinowskiego. Mariusz Krzak dołączył do firmy w 2010 r. Działał dotychczas głównie na południu Polski, gdzie jako Project Manager zajmował się takimi projektami biurowymi, jak Kapelanka 42 w Krakowie oraz Green Day i Dominikański we Wrocławiu.  Wcześniej przez 16 lat pracował w firmach z branży budowlanej, głównie na Dolnym Śląsku. Pracował w różnych obszarach w generalnym wykonawstwie i branży deweloperskiej. Mariusz Krzak jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, a także studium menedżerskiego w Kanadyjskim Instytucie Zarządzania w Warszawie.