c

Białostocka Jednostka Wojskowa wkrótce wzbogaci się o halę sportową

Press release 03.07.2014 09:00 CET

Dziś nastąpiło oficjalne przekazanie placu budowy generalnemu wykonawcy inwestycji, który jeszcze w tym tygodniu rozpocznie pierwsze prace. Hala sportowa wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną będzie gotowa we wrześniu 2017 roku.

Ścianka wspinaczkowa

Realizacja projektu o wartości ponad 10 mln zł netto została powierzona firmie Skanska przez Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Olsztynie, na podstawie rozstrzygnięcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w oparciu o ustawę Prawo Zamówień Publicznych.
- Zlecone nam prace budowalne swoim zakresem obejmą przede wszystkim budowę hali sportowej, wykonanie niezbędnej infrastruktury technicznej, a także budowę drogi pożarowej, placu manewrowego wraz z pompownią i zbiornikiem przeciwpożarowym na terenie Jednostki Wojskowej nr 3519 – mówi Marcin Stefanowicz, Kierownik Budowy, Skanska.

Wielofunkcyjny obiekt
W wybudowanej hali sportowej znajdą się pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, piłki siatkowej, koszykówki, tenisa ziemnego. Ponadto do dyspozycji użytkowników obiektu będzie ścianka wspinaczkowa o wysokości 9 metrów, siłownia oraz sala do zajęć aerobowych. - Oprócz pomieszczeń przeznaczonych typowo do ćwiczeń, w hali znajdą się: sala odprawowo - metodyczna, szatnie i pomieszczenia higieniczno- sanitarne, szereg pomieszczeń technicznych oraz pomieszczenia odnowy biologicznej, wyposażone w suchą saunę z mini basenem i natryskami oraz pomieszczenia wypoczynku po saunie i masażu – wyjaśnia Marcin Stefanowicz. Ponadto w hali głównej znajdzie się trybuna teleskopowo składana z miejscami dla 232 widzów.

Konstrukcja budynku
Obiekt swoją bryłą, zastosowanym wykończeniem i kolorystyką będzie nawiązywał do istniejących już zabytkowych budynków na terenie jednostki. Jego główny układ nośny stanowić będzie konstrukcja stalowa osadzona na żelbetowych stopach fundamentowych wypełniona ścianami z pustaków ceramicznych, o wysokich właściwościach termicznych
i wytrzymałościowych.

Parametry budynku:
• Pow. użytkowa: 2984,44m2
• Kubatura: 35389,45m2.