c

Od czwartku zamknięcie ulicy Wygoda w Bochni

Press release 20.01.2014 09:33 CET

W związku z koniecznością wykonania przyłącza kanalizacji deszczowej przy Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej w czwartek 6 lutego nastąpi zamknięcie ul. Wygoda w Bochni. Wygoda będzie zamknięta przez ok. 3 tygodnie. W tym czasie kierowców będą obowiazywały objazdy.

mapa objazdu Bochnia

Budowa Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospdarczej jest realizowana przez Skanska na zlecenie Gminy Miasta Bochnia. Wartość inwestycji, która będzie gotowa jesienią tego roku, to 15,7 mln zł brutto.

Objazd przez Smyków i Krzyżanowicką

Ulica Wygoda zostanie zamknięta w czwartek 6 lutego na ok. 3 tygodnie. Zamknięcie będzie obowiązywało na odcinku od skrzyżowania z drogą serwisową autostrady A4 do skrzyżowania z ulicą Smyków.

Na czas zamknięcia został wytyczony objazd. Poprowadzono go ulicami Smyków i Krzyżanowicką. Do oczyszczalni ścieków przy ul. Wygoda zapewniony będzie dojazd od strony Krzyżanowic.

Utrudnienia są spowodowane koniecznością wykonania przyłącza kanalizacji deszczowej w ciągu ulicy Wygoda.

Uzbrojenie 60 hektarów

Na firmy, które zdecydują się zainwestować w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej, będą czekały uzbrojone działki o łącznej powierzchni ok. 60 ha.

W ramach realizacji projektu Skanska wybuduje układ drogowy Strefy (w tym chodniki i ścieżki rowerowe) oraz wykona niezbędne uzbrojenie terenu. Wraz z układem komunikacyjnym BSAG powstaną chodniki i ścieżki rowerowe.
Zostaną wybudowane sieci: wodociągowa, kanalizacyjna, elektroenergetyczna, teletechniczna i oświetlenie ulic.

Konieczne jest też przełożenie części sieci, które obecnie kolidują z terenami inwestycyjnymi.

Będą nowe miejsca pracy

Celem budowy infrastruktury technicznej Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej jest ściągnięcie do miasta inwestorów, którzy utworzą nowe miejsca pracy dla mieszkańców Bochni i okolic. - Tworząc w naszym mieście Strefę Aktywności Gospodarczej, kierowaliśmy się chęcią zapewnienia inwestorom terenu, który spełni ich najwyższe oczekiwania takie jak świetna lokalizacja, dogodne połączenie komunikacyjne, dostępność mediów, poważny i przyjazny administrator terenu oraz dostępne od zaraz działki pod inwestycje – mówi Stefan Kolawiński, Burmistrz Miasta Bochnia.

Strefa w Bochni powstaje przy współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym. Jest podzielona na 14 modułów, w tym moduły przeznaczone pod zabudowę przemysłową i usługową. Ne terenie Strefy powstaje już zakład produkcyjny pierwszego inwestora - producenta opakowań tekturowych Werner Kenkel.

Atrakcyjna lokalizacja

Przedsiębiorców do Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej ma przyciągnąć m.in. jej położenie w bezpośrednim sąsiedztwie węzła komunikacyjnego autostrady A4.

W Bochni żyje i pracuje niemal 30 tysięcy mieszkańców. Strategiczne położenie miasta od zawsze kształtowało przedsiębiorczą i otwartą postawę mieszkańców, a bliskość pięknych krajobrazowo obszarów, z Puszczą Niepołomicką na północy i Beskidem Wyspowym na południu, tworzą wspaniałe warunki do aktywnego wypoczynku.

Projektowany układ komunikacyjny zakładający dwa wyjazdy ze strefy zapewnia niezbędną dla tego terenu przepustowość ruchu samochodowego. Droga wyjazdowa ze strefy dochodzi do łącznika autostrady A4 z drogą krajową Nr 4, zapewniając doskonałe połączenie lokalne. Na południe od terenu Strefy znajduje się bocznica kolejowa, umożliwiająca ewentualne połączenie kolejowe.