c

Skanska rozbudowała ul. Będzińską

Press release 24.06.2014 08:58 CET

Zakończyła się trwająca od maja ubiegłego roku rozbudowa ul. Będzińskiej w Sosnowcu. Prace zrealizowała Skanska na zlecenie Gminy Sosnowiec. Inwestycja kosztująca ok. 14 mln zł brutto jest obecnie w trakcie odbiorów technicznych.

Sosnowiec

Dzięki inwestycji kierowcy przejeżdżający przez ul. Będzińską zyskali na komforcie jazdy – jezdnia jest szersza, skrzyżowania przebudowane, przybyło miejsc parkingowych. Za sprawą nowych chodników i przejść dla pieszych, ze zmodernizowanej j ul. Będzińskiej powinni być też zadowoleni piesi.

Szersza jezdnia

W ramach rozbudowy ul. Będzińskiej Skanska wykonała poszerzenie jezdni, na przeważającej długości do 7 metrów. - Na odcinkach przed skrzyżowaniami szerokość jezdni poszerza się jeszcze o dodatkowy pas, uzyskując szerokość nawet 10 metrów – mówi Marian Zastawny, Menadżer Projektu, Skanska. – Wykonaliśmy również nową nawierzchnię jezdni.

Inwestycja obejmowała przebudowę skrzyżowań z DK 94 oraz Rybną i Suchą – na tym drugim został wydzielony pas dla lewoskrętu z kierunku centrum  i prawoskrętu z kierunku Będzina, dzięki czemu przejazd przez skrzyżowanie będzie płynniejszy. Ul. Będzińska wzbogaciła się również o prawie 70 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych.

Ścieżka rowerowa, nowe chodniki

W ramach prac zleconych Skanska przez Gminę Sosnowiec, przebudowana została nawierzchnia przystanków tramwajowych. - Wykonaliśmy również ciąg pieszo-rowerowy po wschodniej stronie ulicy oraz chodnika po stronie zachodniej – dodaje Piotr Mazur, Kierownik budowy, Skanska.

Zakres prac wykonanych przez Skanska obejmował też przebudowę sieci, słupów, sygnalizacji świetlnej, oznakowanie pionowe i poziome, oraz postawienie urządzeń bezpieczeństwa pieszych w postaci barierek.

Pobierz