c

Drogi krajowe w powiecie wadowickim zostaną wyremontowane

Press release 12.07.2013 14:44 CET

Ruszają remonty dróg krajowych 28 i 52 w powiecie wadowickim w Małopolsce. Na zlecenie krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad prace remontowe wykona Skanska. Odnowienie ponad 8,5 km dróg krajowych będzie kosztowało 11,7 mln zł netto (14 mln brutto).

DK28

Inwestycja GDDKiA, którą zrealizuje Skanska, obejmie dwa odcinki dróg krajowych w powiecie wadowickim: Andrychów-Chocznia na DK 52 i Radocza-Wadowice na DK 28. Oba remonty rozpoczną się już w lipcu i będą trwały 5 miesięcy. Zakończenie prac planowane jest w pierwszej połowie grudnia tego roku.

Andrychów-Chocznia

Między Andrychowem a Chocznią Skanska wyremontuje 5,73 km drogi krajowej nr 52. To ważny odcinek w komunikacji na południu Polski i fragment trasy z Krakowa do Bielska-Białej przez Wadowice.

– Prace remontowe nie będą się ograniczały jedynie do wymiany zniszczonej nawierzchni drogi – zaznacza Krzysztof Jelonek, Menadżer Projektu, Skanska. – Wyremontujemy również chodniki, zatoki autobusowe, nawierzchnie istniejących zjazdów i poboczy gruntowych.

Zakres prac zleconych Skanska przez GDDKiA obejmuje też odtworzenie istniejących przy drodze rowów wraz z oczyszczeniem i remontem przepustów.

Radocza-Wadowice

Skanska wyremontuje także 2,8 km drogi krajowej nr 28 pomiędzy Radoczą a Wadowicami. Jest to wjazd do Wadowic od strony północnej. Z drogi korzystają nie tylko kierowcy jadący do papieskiego miasta, ale także dalej na południe w rejony górskie Beskidu Makowskiego, np. do Suchej Beskidzkiej i Zawoi, a także udający się do Zakopanego.

- Remont na odcinku Radocza-Wadowice będzie polegał na wykonaniu nowej nawierzchni drogi, remoncie chodników i zatok autobusowych – wymienia Krzysztof Jelonek.

W ramach inwestycji wyremontowane zostaną też nawierzchnie istniejących zjazdów i poboczy. Rowy przy drodze będą odtworzone, a przepusty oczyszczone i wyremontowane.

Ruch wahadłowy

Prace drogowców na obu drogach krajowych rozpoczną się w lipcu i potrwają do grudnia. W tym czasie kierowców poruszających się drogami krajowymi 52 i 28 w okolicach Wadowic czekają utrudnienia.

Na okres trwania remontów konieczne będzie wprowadzenie ruchu wahadłowego. Będzie on obowiązywał zarówno między Andrychowem i Chocznią na DK 52, jak i na odcinku Radocza-Wadowice na DK 28.

Pobierz