c

Od niedzieli przejazd przez most w Straszynie będzie otwarty

Press release 13.09.2013 18:00 CET

W niedzielę, 15 września ok. godziny 4.00 przejazd przez most na rzece Raduni w Straszynie, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 222 zostanie udostępniony dla ruchu.

Dwumiesięczne utrudnienia na przejeździe spowodowane były pracami związanymi z przebudową obiektu.

Realizacja

Dotychczas w ramach umowy przeprowadzono prace polegające na wzmocnieniu nawierzchni mostu oraz wykonaniu nowych, poszerzonych chodników. - W ramach zadania zamontowaliśmy również bariery oddzielające chodnik od jezdni. Od strony Starogardu bariera została przedłużona o ok. 10 metrów, natomiast od strony Straszyna o ok. 46 metrów. Dzięki temu przejście stało się  bezpieczniejsze dla pieszych – komentuje Michał Drywa, Menadżer Projektu, Skanska.

Dalszy etap robót przewiduje prace związane z montażem kolektora odwadniającego, umocnienie i oczyszczenie koryta rzeki oraz zabezpieczenie antykorozyjne od spodu obiektu.

Droga wojewódzka nr 222 stanowi ważne połączenie pomiędzy Gdańskiem, drogą ekspresową S6 a Starogardem Gdańskim. Po przebudowanym na jej odcinku moście w Straszynie bez ograniczeń będą mogły poruszać się pojazdy o masie do 30 ton.

Kontrakt jest realizowany przez firmę Skanska na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich i potrwa do końca października 2013r.