c

Skanska ponownie liderem wszystkich najważniejszych rankingów pracodawców

Press release 16.05.2011 10:00 CET

Podczas Gali Universum Awards, która odbyła się 11 maja, Skanska odebrała statuetkę za pierwsze miejsce w rankingu „Idealny Pracodawca” wśród studentów w kategorii Inżynieria. Tym samym nasza firma, po raz drugi z rzędu, jest numerem jeden w trzech najważniejszych rankingach pracodawców na polskim rynku.

Universum

W lutym Skanska zajęła również pierwsze miejsce w rankingu „Idealny Pracodawca” wśród profesjonalistów.

W marcu nasza firma otrzymała natomiast tytuł „Firmy dla Inżyniera” przyznawany przez Bank Danych o Inżynierach. W tym rankingu pierwsze miejsce zajmujemy od 4 lat.

- Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że ponownie jesteśmy liderem  najważniejszych rankingów pracodawców w Polsce. Ta wysoka pozycja to wynik przemyślanej strategii działania w obszarze zasobów ludzkich w naszej firmie. Wszystkie podejmowane przez nas działania w tym obszarze kierowane są przeze wszystkim do naszych pracowników, ponieważ jesteśmy przekonani, że jedynie będąc idealnym pracodawcą wewnątrz organizacji, możemy mieć pewność, że zostanie to docenione przez osoby z zewnątrz. Jednym z elementów naszej strategii jest pozyskiwanie nowych pracowników. Podstawowym programem realizującym to zadanie jest Program Praktyk Letnich Skanska. W tym roku zgłosiło się do niego około 2400 studentów, z których wybierzemy 120 praktykantów. Jesteśmy również stale obecni na uczelniach technicznych w całej Polsce dzięki naszym Ambasadorom – mówi Katarzyna Skorupka-Podziewska, Dyrektor ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Skanska. – Naszym celem nie jest jednak wyłącznie pozyskiwanie studentów. Przykładamy dużą wagę do zatrudniania do naszych zespołów wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Tym bardziej cieszy nas uznanie ze strony profesjonalistów, którzy wskazując Skanska jako Idealnego Pracodawcę doceniają nasze wartości, kulturę i zasady pracy oraz wykazują chęć dołączenia do naszej firmy.

Universum Student Survey

Ranking Idealnych Pracodawców 2010 wśród studentów powstał na podstawie badania Student Survey, które przeprowadzane jest corocznie wśród studentów w 28 krajach na całym świecie. W Polsce przepytanych zostało ok. 15 tys. respondentów. Celem badania jest poznanie oczekiwań i preferencji studentów, związanych z planowaną przez nich karierą i rozwojem zawodowym.

Universum Professional Survey

Ranking Idealnych Pracodawców 2010 wśród profesjonalistów powstał na podstawie badania Professional Survey, przeprowadzanego przez firmę Universum Polska wśród osób z przynajmniej rocznym doświadczeniem zawodowym. O opinię na temat najlepszych pracodawców w Polsce, przyszłe plany zawodowe i ocenę rynku pracy spytano ponad 17 tys. pracowników.

Firma dla Inżyniera

Organizatorem rankingu „Firma dla Inżyniera” jest Bank Danych o Inżynierach. W dziesiątej edycji głosy oddało ponad 2 tys. inżynierów. Głosowanie na najatrakcyjniejszych pracodawców minionego roku trwało od 1 stycznia do 31 grudnia 2010 r. Wzięły w nim udział osoby z wykształceniem technicznym lub kilkuletnim doświadczeniem na stanowisku inżynierskim.