c

Skanska podwójnie nagrodzona w konkursie Eurobuild Awards 2011

Press release 13.12.2011 14:00 CET

Skanska otrzymała tytuł Firmy Budowlanej Roku w Polsce oraz Dewelopera Przyjaznego Środowisku Naturalnemu w Europie Środkowo-Wschodniej w drugiej edycji konkursu Eurobuild Awards. Wręczenie nagród odbyło się 8 grudnia br. w Warszawie.

Tegoroczna gala Eurobuild Awards była rekordowa – zgromadziła niemal 700 przedstawicieli rynku.

Skanska S.A. otrzymała prestiżowy tytuł Firmy Budowlanej Roku (Construction Company of the Year). Nagrodę odebrał Prezes Krzysztof Andrulewicz. Skanska Property Poland została natomiast - po raz drugi z rzędu - doceniona jako deweloper realizujący zielone inwestycje. Nagrodę dla Dewelopera Przyjaznego Środowisku Naturalnemu (Green Developer Award) odebrała Katarzyna Unold, Menedżer ds. Zrównoważonego Rozwoju.

Eurobuild Awards to wydarzenie skupiającego specjalistów i czołowe firmy związane z rynkiem nieruchomości w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Nagrody przyznawane są przez najemców i rynek w kilkunastu kategoriach.

W przypadku nagród przyznawanych przez rynek najlepsze firmy wybierane są w głosowaniu internetowym przez osoby – specjalistów w danej branży, zatrudnione na najwyższych stanowiskach menedżerskich. Nad przebiegiem głosowania czuwała firma KPMG. W każdej z kategorii nominowanych było 7 firm, z których wyłoniono zwycięzców.

Ankietę wśród najemców biur, centrów handlowych i magazynów przeprowadziła firma Milward Brown.