c

Nicklas Lindberg nowym prezesem jednostki Skanska Commercial Development Europe (CDE)

Press release 01.09.2011 09:00 CET

Nicklas Lindberg został powołany na stanowisko nowego prezesa jednostki Commercial Development Europe (CDE), która odpowiedzialna jest w Skanska za komercyjne projekty deweloperskie w Europie Środkowo-Wschodniej.

Nicklas Lindberg obejmie nowe obowiązki od dn. 1 września br. i pozostanie w Warszawie. Przez ostatnie trzy lata był szefem Skanska Property Poland, jednostki podległej Commercial Development Europe.

Nicklas Lindberg jest związany ze Skanska od 10 lat. Przez ten czas pracował m.in. w jednostkach Residential Development w Skandynawii i przez cztery lata był Prezesem i zarazem Dyrektorem Finansowym Skanska w Rosji.

„Przez ostatnich kilka lat Nicklas zbudował silny zespół, który rozwinął naszą działalność w Polsce. Dzięki temu, że jest skoncentrowany na rynku i biznesie, będzie nadal rozwijał naszą komercyjną działalność deweloperską na rynkach Europy Środkowej. Cieszę się, że mogę go powitać na nowym stanowisku” – powiedział Johan Karlström, prezes Grupy Skanska.

Nicklas pozostanie prezesem jednostki Residential Development w Polsce. Rozpoczął się natomiast proces rekrutacji jego następcy na stanowisku prezesa Skanska Property Poland.

Nicklas Lindberg zastąpi Richard’a Hultin’a, który, jak ogłoszono w sierpniu, obejmie stanowisko Wiceprezesa Wykonawczego Skanska AB.