c

Od dziś przejazd przez most w Straszynie będzie zamknięty

Press release 05.07.2013 00:00 CET

Od piątku 5 lipca nastąpi całkowite zamknięcie przejazdu przez most na rzece Raduni w Straszynie, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 222. Od tego momentu przez okres dwóch miesięcy obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu.

Download file

Zmiany w organizacji ruchu spowodowane są rozpoczynającą się przebudową mostu na rzece Raduni w Straszynie. Na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich projekt zrealizuje firma Skanska.

Droga wojewódzka nr 222 stanowi ważne połączenie pomiędzy Gdańskiem, drogą ekspresową S6 a Starogardem Gdańskim. Po przebudowanym na jej odcinku moście w Straszynie bez ograniczeń będą mogły poruszać się pojazdy o masie do 30 ton.

Informacje dla kierowców

Zamknięcie mostu nastąpi w piątek 5 lipca i potrwa do 31 sierpnia br. Mieszkańcy poruszający się pojazdami o masie do 3,5 t oraz autobusy będą mogli skorzystać z objazdu ul. Spacerową i Dworcową.

Dla kierowców jadących z Trójmiasta do Starogardu Gdańskiego został przygotowany objazd przez miejscowość Rusocin. Kierowcy poruszający się drogą nr 222 powinni kierować się w lewo na Rusocin i dalej drogą nr 226.

Jadący autostradą A1do Starogardu Gdańskiego powinni skręcić w lewo na drogę nr 226 w kierunku Jagatowa. Stamtąd zostaną dalej pokierowani do Starogardu Gdańskiego.

Na wszystkich odcinkach dróg objętych objazdem zostaną ustawione żółte tablice informujące o objazdach.

Nowy most

-Projekt przebudowy mostu zakłada m.in. rozbiórkę starej i wykonanie nowej nawierzchni obiektu, budowę odwodnienia, oraz poszerzenie chodnika od strony centrum Straszyna – wyjaśnia Michał Drywa, Menadżer Projektu, Skanska.

 

 

 


 

Pobierz