c

Atrium 1 – jedyny w tym roku nowy biurowiec w centrum Warszawy rozwinie latem szklany żagiel

Press release 19.07.2013 09:00 CET

 

Biurowiec Atrium 1 przy rondzie ONZ, który w ostatnich miesiącach rósł w tempie piętra na tydzień, osiągnął już pełną wysokość i szybko zmierza do prac wykończeniowych. Będzie to jedyny budynek biurowy oddany w tym roku do użytku w biznesowym centrum miasta. Ma wymarzoną lokalizację, która w połączeniu z warunkami panującymi w biurach sprawi, że według Skanska będzie to najlepsze miejsce do pracy w Warszawie.

Atrium 1

Można już zobaczyć całą bryłę 15-kondygnacyjnego Atrium 1, który kieruje w stronę ronda ONZ charakterystyczny żagiel. Do powstającej właśnie stacji metra jest od budynku tylko 40 metrów. Atrium 1 zaprezentuje się warszawiakom w pełnej krasie już pod koniec tego roku. W najbliższych tygodniach skończy się montaż podwójnej fasady (tzw. „podwójnej skóry” budynku), a jedną z warstw będą potrójne szyby – połączenie to pozwoli ograniczyć nagrzewanie wnętrz latem i wychładzanie zimą.

Choć jeszcze w budowie, Atrium 1 zdobył już uznanie ekspertów i otrzymał właśnie prestiżowy tytuł Office Development for Poland 2013 w międzynarodowym konkursie European Property Awards. Nagrody w tym konkursie, wręczane co roku na uroczystej gali w Londynie, są znane w branży nieruchomości na całym świecie i doceniane są zarówno przez najemców, jak i inwestorów.

O wyjątkowości i popularności Atrium 1 świadczy także fakt, że cała dostępna powierzchnia biurowa i handlowa jest obecnie w fazie negocjacji. Biurowiec przyciąga najemców tym, że zapłacą w nim za energię i wodę mniej niż w innych budynkach w centrum. Opłaty eksploatacyjne, tzw. service charge, będą tu niższe o 20%. W dużej mierze przyczyni się do tego gruntowy wymiennik ciepła, którego korzenie sięgają 200 metrów pod ziemię. To system chłodzenia i ogrzewania budynku, dzięki któremu znacznie ograniczone zostanie zużycie energii elektrycznej.

Atrium 1 to dla nas projekt szczególny, nie tylko ze względu na eksponowaną lokalizację w samym sercu stolicy, ale także dzięki innowacjom, które stworzą tu doskonałe warunki pracy. W budynku pracować może nawet 2000 osób i jestem przekonany, że pracownicy firm, które ulokują tu swoje biura, nie tylko chętnie się przeprowadzą do Atrium 1, ale też będą się tu doskonale czuli na co dzień – powiedział Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. leasingu i zarządzania wartością budynków, Skanska Property Poland.

Budynek oferuje 18 000 m kw. powierzchni najmu, a zakończenie budowy planowane jest na koniec 2013 roku. Pracownicy firm, których biura znajdą się w Atrium 1, będą cieszyć się dobrym samopoczuciem dzięki innowacyjnym instalacjom znajdującym się w budynku. Inteligentne systemy automatycznie zoptymalizują warunki panujące wewnątrz budynku i zapewnią znacznie większą ilość świeżego powietrza o odpowiedniej temperaturze i wilgotności niż wymagają krajowe normy. Dzięki doskonałemu dostępowi do światła dziennego i automatycznej regulacji jego natężenia za pomocą systemu daylight control, biurka pracowników w Atrium 1 będą odpowiednio oświetlone. W dni pochmurne system sprawi, że miejsca pracy będą doświetlane, a w przypadku słonecznej pogody na biurka trafi mniej sztucznego światła.

Pracownicy Atrium 1 z pewnością docenią także widok na samo biznesowe centrum Warszawy i możliwość załatwienia niemal każdej codziennej sprawy w pobliżu budynku. Do wykończenia biur w Atrium 1 zostaną użyte certyfikowane, zdrowe materiały, które nie emitują szkodliwych substancji. Jak pokazują badania, pracownicy w takich budynkach lepiej się czują i mniej chorują.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że przyjazne warunki pracy to nie tylko komfort i dobre samopoczucie. To też wymierne korzyści dla pracodawców wynikające z obniżenia absencji chorobowej. Badania pokazują, że efektywność pracowników biurowych jest niemal o 4% wyższa w zielonych biurowcach w porównaniu do obiektów innego typu, a dodatkowo spędzają oni niemal trzy dni mniej w roku na zwolnieniu lekarskim. To z kolei oznacza oszczędności dla firm  - świadczenia pracownicze stanowią 60-80% wydatków operacyjnych przedsiębiorstw – powiedziała Devin Saylor, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju, Skanska Commercial Development Europe.

Budynek Atrium 1 jest przyjazny środowisku i użytkownikom – najemcom, bo zapłacą mniej za eksploatację, a pracownikom dlatego, że będą pracować w bardzo dobrych warunkach.

Projekt Atrium 1 w efekcie pokazuje, w jakim kierunku powinien rozwijać się rynek nieruchomości komercyjnych. Dla deweloperów z takimi korzeniami jak Skanska liczy się nie tylko budynek ale również, a w zasadzie przede wszystkim, jego użytkownicy. W pracy spędzamy ponad 30% życia, dlatego warto wybierać takie budynki, które pozwalają spędzać ten czas w maksymalnie dobrym otoczeniu.

Pobierz

Kontakty

Skontaktuj się z: Jakub Zagórski, Dyrektor ds. Efektywności Organizacyjnej - Dygitalizacja Biznesu