c

Wyremontujemy nawierzchnię DK 7

Press release 28.05.2009 00:00 CET

Spółka budowlana Skanska podpisała kontrakt na remont drogi krajowej nr 7 na odcinku Żukowo – Gdańsk. Wartość inwestycji opiewa na kwotę 21,7 mln zł brutto. Inwestorem jest gdański oddział GDDKiA.

Remont drogi będzie polegał na poszerzeniu jezdni z sześciu do siedmiu metrów oraz ułożeniu nowych warstw bitumicznych. Przebudujemy także przepusty oraz wyremontujemy most nad rzeką Strzelniczką wraz z budową tymczasowej kładki dla pieszych. Ponadto wykonamy elementy ulic i urządzenia bezpieczeństwa ruchu.

W ubiegłym roku dla tego samego inwestora zrealizowaliśmy w Żukowie kontrakt za ponad 4 mln zł – mówi Grzegorz Dąbrowski, Menedżer Projektu. - Polegał on na wykonaniu wiaduktu nad linią PKP wraz z przebudową towarzyszącej mu infrastruktury. Teraz wyremontujemy ponad 7- kilometrowy odcinek drogi z Żukowa w kierunku Gdańska.

Z uwagi na konieczność wycinki drzew przewidywana jest konsultacja z ornitologiem. Oceni on związane z tym ryzyko dla ptaków oraz zaproponuje środki ochronne i zabezpieczające dla gniazd znajdujących się na drzewach.

Termin zakończenia inwestycji to wrzesień 2009 roku.

Skanska od wielu lat buduje w województwie pomorskim drogi, ulice, węzły komunikacyjne i mosty. Nasze realizacje na tym terenie to m.in. : Trasa Armii Krajowej i przebudowa ulic Podwale Grodzkie – Wały Jagiellońskie w Gdańsku, dojazdy do mostu wantowego na Martwej Wiśle, przebudowa układów komunikacyjnych w Elblągu, Człuchowie, Słupsku, Chojnicach, Kościerzynie oraz Trasa Kwiatkowskiego i fragment Trasy Wiśniewskiego w Gdyni.

W trakcie realizacji jest m.in. budowa obwodnicy Pelplina, remont drogi krajowej nr 1 na odcinku Pruszcz Gdański – Pszczółki, remont ul. Nowatorów w Gdańsku oraz przebudowa drogi krajowej nr 15 na odcinku Brzozie Lubawskie – Nielbark.