c

Skanska zbuduje Regionalne Centrum Sportu w Kołobrzegu

Press release 31.08.2009 00:00 CET

Spółka budowlana Skanska wybuduje Regionalne Centrum Sportu przy ul. Śliwińskiego w Kołobrzegu. Inwestycja będzie kosztowała ponad 23,5 mln zł. Prace rozpoczną się już we wrześniu i potrwają 19 miesięcy. Inwestorem projektu jest Urząd Miasta w Kołobrzegu.

W ramach projektu wybudujemy stadion piłkarski z boiskiem o naturalnej nawierzchni. Zostanie on wyposażony w dwie kryte trybuny dla ponad 3 tysięcy widzów. W obiekcie znajdą miejsce pomieszczenia dla lokalnego klubu sportowego „Kotwica”. Inwestycja obejmie także realizację budynków kas, boiska treningowego, skateparku oraz ścianki do wspinaczki skałkowej.

- W otoczeniu stadionu przebudujemy infrastrukturę drogową – mówi Jan Matysiak, Menedżer Projektu, Skanska. – Ulicę Śliwińskiego przekształcimy w pasaż pieszy. Przed wejściem na stadion wybudujemy rozległy plac, który będzie dogodnym miejscem do organizacji różnego rodzaju imprez plenerowych. Wybudujemy także parking dla samochodów i autokarów. Nowy stadion będzie jednym z najnowocześniejszych wielofunkcyjnych obiektów piłkarskich na Pomorzu.

Firma z doświadczeniem Skanska posiada doświadczenie w realizacji obiektów sportowych w całej Polsce. Do tej pory zrealizowaliśmy między innymi stadion piłkarski w Kielcach oraz baseny pływackie w: Leżajsku, Krośnie, Rzeszowie, Głogowie Małopolskim, Strzyżowie i Kolbuszowej. Aktualnie trwają prace na budowie aquaparku w Wągrowcu oraz centrum rekreacyjno-sportowego w Kórniku pod Poznaniem.