c

Aquapark w Siedlcach już uruchomiony

Press release 09.01.2014 09:00 CET

Park Wodny Siedlce już działa. Prace, na zlecenie Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, zrealizowała Skanska. Wartość inwestycji wyniosła 27 mln zł netto. Był to najbardziej wyczekiwany obiekt rekreacyjno-sportowy w tym regionie. Obiekt otrzymał homologację Polskiego Związku Pływackiego.

Park wodny Siedlce

W ramach umowy Skanska dokończyła prace po poprzednim wykonawcy. Zrealizowana była już część konstrukcji, podziemia, strop nad piwnicą i słupy parteru.
Zakres nowej umowy obejmował budowę trzykondygnacyjnego obiektu wraz z instalacjami sanitarnymi, elektrycznymi oraz technologią basenową.
- W obiekcie znalazły się dwa baseny ze stali nierdzewnej: pływacki o wymiarach 25 x 21 m, z ośmioma torami pływackimi, pełnym osprzętem oraz basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi: rwącą rzeką i wyspą - mówi Maciej Kurowski, Kierownik Budowy Skanska.

W basenie rekreacyjnym zainstalowane zostały leżanki z masażami, rwąca rzeka oraz dwa gejzery powietrzne. W zachodniej części hali basenowej Skanska zamontowała wannę hamowną dla zjeżdżalni, zjeżdżalnię wewnętrzną, jak również zjeżdżalnię zewnętrzną o długości ok. 70m.
Pomiędzy basenami znalazł się wydzielony zielenią i układami sztucznych skał basen - brodzik z atrakcjami dla małych dzieci. Północny narożnik hali basenowej przeznaczony został na rekreację. Jest tu wanna jacuzzi oraz sauny wraz z niezależnym węzłem sanitarnym.

W hali basenowej wykonane zostały sztuczne skały oraz naturalna i sztuczna zieleń. Znajduje się tu również trybuna na 200 osób. Na piętrze są pomieszczenia administracyjno - biurowe, kręgielnia z bufetem oraz obszerna sala szkoleniowa z balkonami.

Ciekawym elementem realizacji jest oświetlenie. Hala zostanie doświetlona w sposób naturalny przez wielkogabarytowe przeszklenia - mówi Sebastian Stachura, Kierownik Robót, Skanska. - Dodatkowym elementem doświetlającym halę będzie świetlik. W ramach tej inwestycji Skanska wykonała także infrastrukturę drogową wokół obiektu.

Park wodny Siedlce dostał homologację Polskiego Związku Pływackiego. Dzięki niej w obiekcie będzie można organizować ogólnopolskie zawody pływackie najwyższej rangi.

Firma z doświadczeniem
Skanska ma doświadczenie w realizacji obiektów sportowych. Są to stadiony, hale sportowe i baseny. Wizytówką naszej firmy z tego zakresu budownictwa jest spełniający wymogi UEFA stadion piłkarski w Kielcach przeznaczony dla 15,5 tys. widzów. Kryta pływalnia i hala sportowa w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale jest natomiast miejscem krajowych i międzynarodowych imprez sportowych.
Ważne miejsce w naszych realizacjach zajmuje Tor Regatowy Malta w Poznaniu, na którym odbywają się mistrzostwa Europy i świata w kajakarstwie i wioślarstwie oraz 600-metrowy tor kajakarstwa górskiego w Krakowie - najnowocześniejszy obiekt tego typu na świecie. Wśród naszych projektów z obszaru budownictwa sportowego jest wiele basenów, m.in. w Radomiu, Poznaniu, Zamościu, Ozorkowie, Łasku, Łodzi, Leżajsku, Rzeszowie, Głogowie Małopolskim, Lesznie i Oleśnicy. Jesteśmy także wykonawcą centrów o charakterze rehabilitacyjnym i rekreacyjnym. Zrealizowaliśmy je m.in. w Strzyżowie i Tychach. Byliśmy także wykonawcą Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Zielonej Górze oraz Kaliszu i Wągrowcu.