c

Droga krajowa nr 19 w Kamieniu zyska nową nawierzchnię

Press release 23.08.2013 13:30 CET

Trzy miesiące potrwa remont drogi krajowej nr 19
w miejscowości Kamień (pow. rzeszowski). Nową nawierzchnię zyska prawie 3-kilometrowy odcinek. Na zlecenie rzeszowskiego oddziału GDDKiA inwestycję zrealizuje Skanska.

Wartość prac remontowych, które wykona Skanska, to 3,2 mln zł netto (prawie 4 mln zł brutto). Remont DK 19 w Kamieniu rozpocznie się jeszcze w sierpniu i potrwa trzy miesiące.

2,8 km do naprawy

Remont krajowej „dziewiętnastki” w Kamieniu obejmie odcinek drogi o długości 2,8 km. Dzięki inwestycji zniszczony fragment jezdni zyska nową nawierzchnię, a piesi nowe chodniki.

- W ramach prac zleconych nam przez GDDKiA sfrezujemy starą nawierzchnię i wykonamy nową – mówi Marek Maczuga, Menadżer Projektu, Skanska. – Droga krajowa nr 19 w Kamieniu zyska nie tylko nową nawierzchnię - wyremontujemy też krawężniki i chodniki oraz nawierzchnie zatok autobusowych wraz z konstrukcją.

Informacje dla kierowców

Remont w Kamieniu będzie się wiązał z czasowymi utrudnieniami dla kierowców. W miejscach prowadzenia robót będą obowiązywały ograniczenia prędkości oraz zwężenia.

Skanska większość prac będzie wykonywała przy utrzymaniu dwukierunkowego ruchu, jednak w okresie robót nawierzchniowych konieczne będzie wprowadzenie ruchu wahadłowego. – Ruch wahadłowy będzie obowiązywał tylko podczas układania nowej nawierzchni bitumicznej, tak żeby utrudnienia dla kierowców były jak najmniej odczuwalne – tłumaczy Marek Maczuga.

Prace na DK 19

Remont w Kamieniu to już kolejne naprawy realizowane przez Skanska na drodze krajowej nr 19. Skanska remontuje też 10 km krajowej „dziewiętnastki” między Sokołowem Małopolskim, Nienadówką a Stobierną.
Wartość tej inwestycji, realizowanej dla rzeszowskiego oddziału GDDKiA to 13 mln zł netto (16 mln zł brutto).

Prace remontowe między Sokołowem Małopolskim, Nienadówką a Stobierną Skanska rozpoczęła w czerwcu. Remont w Sokołowie Małopolskim i na odcinku z Sokołowa zakończy się w połowie listopada. Z kolei na wykonanie remontu między Nienadówką a Stobierną Skanska ma 15 miesięcy (do września 2014 r.).

Remont w woj. lubelskim

Drogę krajową nr 19 remontujemy także w woj. lubelskim. Projekt jest realizowany na zlecenie lubelskiego oddziału GDDKiA. Wartość inwestycji to prawie 4 mln zł netto (niemal 5 mln zł brutto). Prace remontowe są wykonywane na ok. 4-kilometrowym odcinku w miejscowości Niedrzwica Dużana na trasie Konopnica-Sobieszczany.