c

Skanska zbuduje Ośrodek Radioterapii w Kaliszu

Press release 25.04.2012 11:30 CET

Skanska podpisała umowę na budowę Ośrodka Radioterapii na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu. Zakończenie projektu o wartości ok. 27 mln zł brutto planowane jest na luty 2014 r.

wizualizacja

Inwestycja ma na celu objęcie opieką medyczną pacjentów ze schorzeniami onkologicznymi, leczonych napromieniowaniem oraz chemioterapią wraz z zapewnieniem im odpowiedniej diagnostyki.

Zakres prac

Na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu powstanie nowoczesny, dwukondygnacyjny Ośrodek Radioterapii, w skład którego wejdzie m.in. część diagnostyczna, poradnia i hostel ze szklaną wiatą, pod którą będą stacjonowały karetki. Wykonamy również dwukondygnacyjny budynek kawiarni z tarasem letnim oraz łącznik pomiędzy budynkami na poziomie pierwszego piętra.

W ramach realizacji kontraktu przebudujemy także część istniejącego budynku głównego szpitala na Oddział Onkologiczny oraz aptekę cytostatyków. Dodatkowo, w budynku Oddziału Onkologicznego wykonamy termoizolację i tynki. Będziemy również odpowiedzialni za budowę nowego układu komunikacji pieszej i kołowej z dojazdem dla karetek oraz parkingami. Łączna kubatura obiektów, które zrealizujemy w konstrukcji żelbetowej, wyniesie ok. 21,5 tys. m sześc.

Harmonogram prac

Plac budowy zostanie nam przekazany 26 kwietnia. W pierwszym etapie prac zajmiemy się przebudową Oddziału Onkologicznego. Jednocześnie będą trwały prace nad nowo powstającymi budynkami.

Na początku przyszłego roku rozpocznie się budowa budynku kawiarni i łącznika na poziomie pierwszego piętra. Do końca grudnia br. planowane jest zamknięcie stanu surowego budynku.

Projekty dla służby zdrowia

Budowa obiektów dla służby zdrowia to jeden z podstawowych obszarów działności Skanska. Rozbudowaliśmy m.in. Samodzielny Szpital Publiczny w Nowogardzie, Szpital im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy – Pawilon dla Oddziału Rehabilitacji i Szpital Ginekologiczno – Położniczy im. Świętej Rodziny w Warszawie. Zrealizowaliśmy również szpital miejski w Toruniu, a w Koninie prowadziliśmy przez kilka lat budowę Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego o wartości ok. 187 mln zł netto.

 

Pobierz