c

Rusza remont ulicy Trakt św. Wojciecha

Press release 11.06.2013 09:00 CET

W przyszłym tygodniu w Gdańsku rozpocznie się remont ulicy Trakt św. Wojciecha. Inwestycję na zlecenie gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni zrealizuje firma Skanska. Kontrakt opiewa na 2,5 mln zł netto.


Prace na ponad kilometrowym odcinku Traktu św. Wojciecha potrwają do października br.
- W ramach powierzonego zadania odpowiadamy za roboty rozbiórkowe
i nawierzchniowe na odcinku od ul. Ukośnej do ul. Gościnnej – wyjaśnia Paweł Świtlik, Kierownik Robót, Skanska. - Z realizacją inwestycji wiąże się wykonanie nowej nawierzchni jezdni, a także nowych zatok autobusowych i chodników - dodaje Świtlik. Skanska odpowiada również za wykonanie nowych zjazdów z koski betonowej, wysp kierujących oraz zamontowanie nowych barier ochronnych.

Zmiany w organizacji ruchu

W okresie prowadzonych prac remontowych kierowcy mogą spodziewać się czasowych utrudnień.
- Roboty przygotowawcze oraz prace przy wykonywaniu nowych ciągów pieszych będą wymagały miejscowych zawężeń jezdni, bez potrzeby wprowadzania ruchu wahadłowego. Planowo prace te potrwają do połowy września. Utrudnień w ruchu kierowcy mogą się spodziewać pod koniec września, kiedy to będą prowadzone prace bitumiczne i zostanie wprowadzony ruch wahadłowy – wyjaśnia Paweł Świtlik, Kierownik Robót, Skanska. - Dołożymy wszelkich starań, aby prace prowadzone były w jak najmniej uciążliwy dla kierowców sposób - dodaje Świtlik.

Skanska w regionie

Firma od wielu lat prowadzi inwestycje w województwie pomorskim. Dotychczasowe realizacje na tym terenie to m.in. budowa Trasy Sucharskiego w ramach II zadania, realizacja budowy Trasy W-Z w Gdańsku, remont zabytkowego „Żółtego Wiaduktu” oraz budowa obwodnicy Rumi i Redy. W tym roku firma zakończyła m.in. budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ul. 3 Maja w Gdańsku oraz budowę stacji pomp w Wiślince.