c

Skanska zrealizuje kolejny kontrakt dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Press release 10.07.2012 08:00 CET

Skanska podpisała umowę na przebudowę łącznika i budowę wózkowni w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jest to już druga inwestycja realizowana przez nas dla tego klienta, a jej wartość wynosi 8,4 mln zł brutto.

1

W ramach kontraktu wykonamy przebudowę podziemnej części łącznika Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Znajdzie się w nim magazyn obsługujący cały szpital. Wykonamy także budynek wózkowni, który będzie stanowić punkt przyjmowania dostaw posiłków, bielizny szpitalnej, leków oraz wszelkich innych wielkogabarytowych towarów i materiałów. Tą drogą będą również odbierane i wywożone kontenery z odpadami medycznymi i niemedycznymi.

– Wózkownia będzie stanowić główny element Systemu Automatycznego Transportu Wózków Szpitalnych, dzięki któremu dostawy będą dostarczane bezpośrednio na oddziały szpitalne – mówi Jarosław Prasał, Menadżer Projektu, Skanska. – Przewidywany czas realizacji robót to pięć miesięcy.

Poza pracami budowlanymi wykonamy instalacje, naprawimy i zabezpieczymy stropy podziemnego łącznika oraz wykonamy zagospodarowanie terenu przylegającego do nowego obiektu. Całością prac pokieruje Adam Motyl – Kierownik Budowy.

Budowa Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi rozpoczęła się w 1976 roku. Ogromny, 17-piętrowy budynek szpitalny miał pomieścić 1500 łóżek pacjentów, jednak inwestycja została zaniechana w latach 80-tych ubiegłego wieku, między innymi z powodu budowy Centrum Zdrowia Matki Polki. Obiekty Centrum są od tego czasu systematycznie modernizowane i adaptowane do nowych potrzeb i programu medycznego (pomieszczenia szpitalne zajmą w sumie 8 pięter i znajdzie się w nich 367 łóżek). W ubiegłym roku Skanska wybudowała dla łódzkiego Uniwersytetu Medycznego nowoczesną aulę wykładową połączoną z Centrum Kliniczno-Dydaktycznym.

Pobierz