c

Most i drogi w powiecie legionowskim już po remoncie

Press release 26.11.2012 10:00 CET

Zakończyła się przebudowa mostu wraz z dojazdami w Wólce Radzymińskiej oraz ulic w Gminie Nieporęt w województwie mazowieckim. Wartość robót, jakie zostały wykonane przez Skanska na zlecenie Starostwa Powiatowego w Legionowie, wyniosła prawie 6 mln zł netto.

droga w Białobrzegach

 

Umowa obejmowała realizację prac budowlanych w trzech, niezależnych miejscach powiatu legionowskiego.

- W ramach kontraktu przebudowaliśmy 13-metrowy most żelbetowy na rzece Beniaminówce w ciągu drogi powiatowej w Gminie Nieporęt wraz z przebudową sieci gazowej średniego ciśnienia - mówi Piotr Urbański, Menadżer Projektu, Skanska. - Zmodernizowaliśmy także ponad 4-kilometrowy odcinek ulicy Wczasowej w Białobrzegach - od Kąpielowej do granicy powiatu oraz przebudowaliśmy 2-kilometrowy odcinek ulicy Wojska Polskiego wraz z obiektem inżynierskim w Nieporęcie - od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 631 do ronda w Białobrzegach (włącznie).

Zakres prac objął wykonanie nowych nawierzchni asfaltowych na długości 5,7 km dróg, 9 zatok autobusowych i 4 parkingowych oraz 98 zjazdów. Skanska przebudowała także i wykonała odwodnienie, zbudowała nowe chodniki (1,4 km) oraz odnowiła istniejące (prawie 400 m kw.)  Odbudowanych zostało również ponad 1000 m kw. ścieżek rowerowych. Skanska zrealizowała prace zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Miejsca, w jakich prowadzone były prace budowlane, są ważnym szlakiem komunikacyjnym, prowadzącym do terenów rekreacyjnych oraz ośrodków wypoczynkowych położonych nad Zalewem Zegrzyńskim w miejscowościach Białobrzegi i Rynia.

Skanska w regionie

Jest to kolejna inwestycja realizowana przez Skanska na Mazowszu.

W czerwcu bieżącego roku zakończyliśmy budowę kanalizacji na osiedlu Popławy w Pułtusku. W październiku ubiegłego roku oddaliśmy do użytku obwodnicę Serocka, a we wrześniu 2010 roku - ulicę Jana III Sobieskiego w Legionowie W Siedlcach Skanska buduje aquapark, w Warszawie biurowiec Atrium, Osiedle Park Ostrobramska, siedzibę Urzędu Skarbowego, a także Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych UKSW.

Skanska prowadzi także remont drogi wojewódzkiej 637, a także budowę tunelu w Ząbkach. Pod koniec bieżącego roku zakończony zostanie remont historycznego mostu w Kazuniu. W ramach prac hydrotechnicznych Skanska realizuje obecnie budowę kanalizacji m.in. w Pułtusku, Brwinowie, Żyrardowie i Józefowie.