c

Od poniedziałku zmiany w organizacji ruchu na odcinku Susz-Iława

Press release 05.03.2014 12:05 CET

Od poniedziałku, 10 marca drogowcy rozpoczynają kolejny etap prac na przebudowywanej drodze wojewódzkiej nr 521 na odcinku Susz – Iława.

Kierowcy poruszający się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 521 powinni spodziewać się czasowych utrudnień związanych z zamknięciem drogi na odcinku od miejscowości Susz do Iławy. W tym miejscu prowadzone będą przez Skanska m.in. prace nawierzchniowe. Realizację podzielono na cztery etapy. W ramach poszczególnych etapów prace wykonywane będą odcinkowo. W związku z tym ruch na wspomnianej trasie udostępniony zostanie jedynie lokalnym mieszkańcom. Utrudnienia potrwają do końca lipca br.

Objazdy dla kierowców
W związku z pracami drogowymi przygotowane zostały objazdy. - Objazd dla ruchu tranzytowego odbywać się będzie na odcinku: Iława (DK nr 16) - Kisielice - Susz. Kierowcy jadący od strony Dzierzgonia i Malborka w stronę Iławy proszeni są o korzystanie z objazdu od Różnowa przez Prabuty (DW nr 522) - Kisielice - Iława (DK nr 16) - mówi Jakub Krzysztofiak, Kierownik Budowy, Skanska.

18 kilometrów do przebudowy
Po zakończeniu projektu powstanie infrastruktura, która znacząco wpłynie na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy na tym odcinku. Łącznie przebudowanych zostanie 18 kilometrów drogi wraz z istniejącymi skrzyżowaniami. Wykonawca zadba o przebudowę zatok autobusowych, nowe chodniki oraz budowę przepustów pełniących funkcję przejść dla zwierząt. Wykonanie inwestycji Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie powierzył firmie Skanska. Wartość realizacji wyniesie 29,3 mln zł netto. Projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007- 2013.