c

Skanska otrzymała od Amerykańskiej Rady ds. Zielonego Budownictwa Nagrodę za Przywództwo

Press release 16.11.2010 00:00 CET

Skanska otrzymała przyznawaną przez amerykańską Radę ds. Zielonego Budownictwa Nagrodę za Przywództwo 2010 za wizję firmy, przywództwo i zaangażowanie w promocję projektowania i tworzenia „zielonych” budynków.

Amerykańska Rada ds. Zielonego Budownictwa (The U.S. Green Building Council – USGBC) to niezależna organizacja zajmująca się środowiskiem, która co roku nagradza osoby i organizacje, które aktywnie pracują na rzecz zielonego budownictwa. Skanska otrzymała nagrodę w kategorii Przywództwo w sektorze prywatnym. Skanska jest doskonałym przykładem firmy o zasięgu międzynarodowym, która z powodzeniem przebudowała swój model biznesowy, włączając w swoją misję zaangażowanie w kwestie środowiska, bez uszczerbku dla swoich międzynarodowych sukcesów – powiedział Rick Fedrizzi, Prezes i założyciel USGBC. - Z dużym portfolio projektów z certyfikatami LEED na całym świecie Skanska pomaga zmieniać branżę budowlaną.

To zaszczyt otrzymać tę prestiżową nagrodę. Skanska jest dumna ze swojego wkładu w zieloną działalność. Jako firma jesteśmy zaangażowani we wchodzenie z naszymi zaawansowanymi projektami ekologicznymi na kolejne szczeble rozwoju, poprzez zwiększanie liczby zielonych budynków i budynków z certyfikatami LEED w USA, Skandynawii, Wielkiej Brytanii i Europie, zarówno przy nowych obiektach, jak i budynkach, które poddajemy renowacji – powiedział Johan Karlström, Prezes Grupy Skanska. - Wiemy, że jest to dobry biznes, zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów, nie wspominając o przyszłych pokoleniach.

Skanska ma na swoim koncie dużą liczbę projektów z certyfikatami LEED. Wszystkie realizowane przez nas projekty deweloperskie muszą spełniać wymogi co najmniej certyfikatu LEED Gold. Skanska inicjuje i przeprowadza projekty rewitalizacji obiektów. Przykładem może tu być biuro Skanska w USA, które znajduje się w budynku Empire State Building. Na całym świecie w Skanska pracuje około 500 akredytowanych specjalistów LEED.

Skanska znajduje się na liście Fortune 500 jako jedna z wiodących firm w branży budowlanej i deweloperskiej. Skanska jest sygnatariuszem UN Global Compact, inicjatywy ONZ, mającej na celu wymianę wiedzy związanej ze środowiskiem naturalnym. Jako członek Światowej Rady Biznesu dla Zrównoważonego Rozwoju (World Business Council for Sustainable Development) Skanska była współautorem i sygnatariuszem Traktatu Kopenhaskiego, podpisanego w 2009 przez konferencją klimatyczną.

W 2000 roku Skanska była pierwszą globalną firmą budowlaną, która otrzymała certyfikat środowiskowy ISO 14001. Od wielu lat Skanska jest uznawana za jedną z wiodących firm zajmujących się zielonym budownictwem w USA. W tym roku zostaliśmy uznani za najbardziej zieloną firmę w Wielkiej Brytanii.

Nagroda za Przywództwo 2010 zostanie wręczona podczas Konferencji USGBC, która odbędzie się w Chicago w dniach 17-19 listopada.