c

Skanska jest Pracodawcą Godnym Zaufania

Press release 07.11.2012 14:00 CET

Skanska została laureatem IV edycji konkursu "Pracodawca Godny Zaufania". Wyniki zostały ogłoszone 6 listopada br. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie. Skanska zwyciężyła w branży infrastrukturalnej.

Laureaci konkursu PGZ

Celem konkursu "Pracodawca Godny Zaufania" jest wyróżnienie dużych firm działających na polskim rynku, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania. Raz w roku przedstawiciele organizacji pozarządowych i szkół wyższych oceniają ankiety nadesłane przez firmy z trzech wybranych branż. W tym roku były to: przemysł chemiczny, infrastruktura i przemysł wydobywczy. Kapituła bierze pod uwagę m.in. programy socjalne i politykę pracowniczą.

Skanska zwyciężyła w branży infrastrukturalnej.

- Tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania to dla nas duże wyróżnienie i ogromny powód do dumy – mówi Aleksandra Czyżewska, Koordynator ds. rekrutacji i wizerunku pracodawcy w Skanska. - Od lat staramy się być godnym zaufania pracodawcą. Chcemy, aby Skanska była dobrym i przyjaznym miejscem pracy i mamy nadzieję, że to się nam udało.

W firmie funkcjonuje nie tylko Fundusz Socjalny, ale także tzw. Uniwersytet Skanska. Głównym jego celem jest wspieranie pracowników w szkoleniach i procesie rozwoju, zgodnie ze strategią biznesową firmy. Oferta Uniwersytetu Skanska koncentruje się na czterech strategicznych obszarach: BHP, przywództwo, etyka i szkolenia biznesowe. W ramach Uniwersytetu realizowane są między innymi: programy szkoleniowo-rozwojowe, szkolenia wewnętrzne i BHP, projekt rozwoju przywództwa na wszystkich szczeblach organizacji oraz program adaptacyjny START. Pracownicy Skanska mają także możliwość otrzymania dofinansowania studiów, uprawnień budowlanych czy kursu języka angielskiego. Dodatkowo, raz na dwa lata istnieje możliwość zgłoszenia pracowników do stypendium naukowego Fundacji Agne Sandberg.

Tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania to kolejna w tym roku nagroda dla Skanska jako pracodawcy. W tym roku otrzymaliśmy również tytuł Idealnego Pracodawcy zarówno wśród studentów i profesjonalistów w rankingu Universum oraz tytuł Firmy dla Inżyniera w rankingu Banku Danych o Inżynierach.