c

Zrealizujemy budynek biurowo-usługowy dla firmy Ferguson w Poznaniu

Press release 01.02.2012 10:00 CET

Skanska podpisała umowę na wykonanie obiektu biurowo-usługowego firmy Ferguson, który mieścić się będzie na ulicy Dworskiej w Poznaniu. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie 3 165 m kw. a kubatura 10 065 m sześc. Projekt zakończymy w lutym 2013 roku.

W ramach inwestycji wykonamy budynek, który będzie składał się z dwóch podpiwniczonych segmentów: 3-kontygnacyjnego biurowego oraz 4-kontygnacyjnego hotelowego. Obie części w poziomie piwnicy i parteru połączy zabytkowy, XIX-wieczny bunkier wykonany w konstrukcji ceglanej.

- Bunkier będzie stanowił centralny punkt obiektu. Jego elewacje zostaną odnowione i wyeksponowane, a wnętrze będzie zaadoptowane na hotelową restaurację – mówi Zbyszko Kapłon, Menadżer Projektu, Skanska. - Górna część bunkra stanowić będzie taras pomiędzy dwoma częściami budynku.

Budynek wykonamy w konstrukcji żelbetowej szkieletowej. Wyposażony zostanie w instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne, wentylacji mechanicznej i klimatyzacji oraz ogrzewania z węzłem cieplnym. W ramach inwestycji Skanska dokona również rozbiórek budynków gospodarczych z lat 70-tych XX wieku, okalających zabytkowy bunkier.

Biurowo-usługowy obiekt, który zrealizujemy dla firmy Ferguson wpisuje się w istniejącą zabudowę poznańskiej dzielnicy Naramowice, nawiązując swoim stylem do powstających w tym miejscu osiedli oraz siedzib firm. Autorem projektu jest biuro architektoniczne ASPA&ZAPA.

Skanska prowadzi wiele inwestycji w Poznaniu i okolicach. Obecnie na terenie miasta realizujemy nową siedzibę Sądu Okręgowego i Rejonowego, Krajowe Centrum Innowacji w Logistyce i eGospodarce, biurowiec MaltaHouse oraz modernizację wschodniej części CK Zamek. Niedawno oddaliśmy do użytku odcinek Zachodniej Obwodnicy Poznania od węzła Swadzim nad drogą krajową nr 92, przez węzeł Zakrzewo nad drogą wojewódzką nr 307 do węzła Dąbrówka oraz Aleje Solidarności.