c

„Bezpieczni w pobliżu budowy” – za nami jesienno-zimowa część szóstej edycji kampanii

Press release 24.01.2014 15:00 CET

W ramach jesienno-zimowej części naszej kampanii „Bezpieczni w pobliżu budowy 2013/2014” dotarliśmy do 42 szkół podstawowych w 13 województwach. Spotkaliśmy się z ponad 11 tysiącami dzieci, które uczyliśmy, jak bezpiecznie przejść przez ulicę, dlaczego trzeba nosić odblaski i z jakimi zagrożeniami wiąże się wejście na plac budowy. Kolejne spotkania w szkołach już na wiosnę!

Bezpieczni w poblizu budowy

Tegoroczna edycja kampanii ma nową formułę. Na potrzeby naszej akcji przygotowane zostało przedstawienie pt. „Bezpieczeństwo to podstawa”. Bohaterowie spektaklu: Tomcio Brygadzista, Zebra Drogowa i Kot poprzez zabawę przekazują dzieciom informacje związane z ich bezpieczeństwem, zdrowiem i życiem; uczą najmłodszych, jakie są znaki drogowe, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i dlaczego dzieci nie powinny wchodzić na plac budowy.

Przebieg kampanii

Spektakle w szkołach znajdujących się w pobliżu projektów, których wykonawcą jest Skanska, zostały zaplanowane na okres od końca października do połowy grudnia 2013 r. Zorganizowaliśmy je w 13 województwach. Łącznie, w całej Polsce, w 42 szkołach odbyło się ponad 70 spektakli dla 11 tysięcy dzieci.

Wszędzie spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym przyjęciem naszych działań. Szkoły podkreślały, jak ważne jest przekazywanie dzieciom wiedzy na temat bezpieczeństwa. Spodobała się także nowa formuła kampanii, jako atrakcyjna dla dzieci.

65 tysięcy odblaskowych dzieci

Od 2008 roku edukujemy i wyposażamy najmłodszych w elementy odblaskowe. Przez 6 lat w spotkaniach w ramach naszej akcji wzięło udział ok. 65 tys. dzieci. Chcemy uwrażliwić najmłodszych na niebezpieczeństwa związane z poruszaniem się po drogach oraz w pobliżu budowy, gdzie mamy do czynienia z dużym natężeniem ruchu maszyn i pojazdów. Promujemy też noszenie elementów odblaskowych. Dzięki odblaskom kierowca może zauważyć pieszego z odległości 150, a nie 20 metrów, gdy jest już zdecydowanie za późno na jakąkolwiek reakcję.