c

W Ropczycach obejrzą mecze z nowych trybun

Press release 17.07.2013 14:51 CET

Trybuny stadionu sportowego Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji czeka odbudowa. Na zlecenie Gminy Ropczyce (woj. podkarpackie) prace w ramach I etapu odbudowy trybuny wykona Skanska. Dzięki inwestycji kibice Błękitnych Ropczyce obejrzą mecze swojej drużyny z nowych, bardziej komfortowych trybun.

trybuny

Budowa nowych trybun stadionu w Ropczycach będzie kosztowała 3,12 mln zł netto (3,8 mln zł brutto). Inwestycję Gminy zrealizuje Skanska. Prace budowlane rozpoczną się pod koniec sierpnia i potrwają do czerwca 2014 roku.

1993 nowe krzesełka

Nowe trybuny Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji złożone z 1993 krzesełek powstaną w miejscu istniejących trybun ziemnych, które czeka rozbiórka. Trybuny które wybuduje Skanska, znajdą się na stropodachu w konstrukcji żelbetowej, ze schodami wejściowymi od strony ul. Sportowej.

- Najniższy poziom trybun znajdzie się 1,2 m nad poziomem istniejącej bieżni – mówi Jan Majcher, Menadżer Projektu, Skanska. - Trybuny będą podzielone schodami na sektory.

Po przebudowie trybun Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji także kibice drużyn przyjezdnych obejrzą mecze z nowych krzesełek. – Sektor gości zostanie całkowicie wydzielony i będzie miał 110 miejsc siedzących – dodaje Jan Majcher.

W ramach inwestycji Skanska wykona też pomieszczenie spikera i ochrony.

Nie tylko piłka

Stadion Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji, na którym Skanska wykona nowe trybuny, to przede wszystkim arena miejscowej drużyny Błękitnych Ropczyce oraz zespołów juniorskich, ale uprawia się tutaj nie tylko piłkę nożną.

W skład kompleksu przy ul. Mickiewicza w Ropczycach wchodzą pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej (104 m x 68 m) wraz z trybuną na ok. 2 tys. widzów i zapleczem sanitarnym, korty tenisowe o nawierzchni asfaltowej (w zimie funkcjonują jako lodowisko), bieżnia lekkoatletyczna, rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku w dal oraz  boisko do gier zespołowych o wymiarach 88 m x  38 m.

Pobierz