c

W poniedziałek kierowcy przejadą nową ulicą Spokojną w Tarnowie

Press release 31.07.2013 15:39 CET

Na najbliższy poniedziałek, 5 sierpnia, planowane jest otwarcie dla ruchu nowo wybudowanej jezdni ulicy Spokojnej w Tarnowie. Główne roboty na dobudowanej jezdni  zostały zakończone, teraz czas na gruntowny remont starej części ulicy.

Spokojna

Rozbudowa ulicy Spokojnej jest realizowana przez Skanska. Zleceniodawcą inwestycji o wartości 7,1 mln zł netto (8,8 mln zł brutto) jest Urząd Miasta Tarnowa. - Miasto zamierza kontynuować rozbudowę ulicy w kierunku Klikowskiej. Projekt, prace projektowe potrwają do połowy przyszłego roku – mówi dyrektor Centrum Rozwoju Miasta Krzysztof Madej.

Nowa jezdnia gotowa!

Prace budowlane, które wykonuje Skanska, polegają na rozbudowie ulicy Spokojnej o drugą jezdnię oraz na remoncie starej jezdni.

– Pierwszą część inwestycji, czyli wybudowanie nowej jezdni Spokojnej, już wykonaliśmy – mówi Michał Pudlewski, Kierownik Budowy, Skanska. – W poniedziałek możemy udostępnić kierowcom nową nitkę jezdni i przystąpić do remontu starej części ulicy.

W poniedziałek nastąpi zamknięcie dotychczasowej jezdni i przeniesienie ruchu na jej nową część. Dla kierowców będzie to oznaczało, że będą poruszać się Spokojną tak jak do tej pory, ale kilka metrów obok dotychczasowej jezdni. Na przejazd dwupasmową ul. Spokojną tarnowianie muszą poczekać na zakończenie przez Skanska przebudowy starej jezdni, czyli do końca października tego roku.

Szerzej na Spokojnej

Rozbudowany przez Skanska fragment ulicy Spokojnej to odcinek od ul. Nowodąbrowskiej do ul. Krzyskiej. – W ramach inwestycji obok istniejącej drogi wybudowaliśmy drugą jezdnię. Teraz stara jezdnia zostanie rozebrana i gruntownie przebudowana, tak aby po obu stronach ulicy kierowcy poruszali się w komfortowych warunkach na drodze dwupasmowej z nową nawierzchnią – tłumaczy Witold Miśtak, Menadżer Projektu, Skanska.

Po zakończeniu rozbudowy ulica Spokojna będzie miała dwie jezdnie o szerokości min. 7 m każda, z rozgraniczającą je wyspą dzielącą. Powstaną także nowe chodniki, ścieżka rowerowa i zatoka autobusowa.

Skrzyżowania do przebudowy

Inwestycja na ul. Spokojnej obejmuje także rozbudowę skrzyżowania z ul. Nowodąbrowską oraz dostosowanie wlotów skrzyżowania ul. Krzyskiej z ul. Spokojną do nowego przekroju poszerzonej drogi.
Rozbudowa skrzyżowania ul. Spokojnej z ul. Nowodąbrowską ma na celu poprawę płynności ruchu i bezpieczeństwa w tym miejscu. Zmieni się sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu, tak aby przejazd przez skrzyżowanie był sprawny i bezpieczny.

Kmiecika także do rozbudowy

Jednocześnie z pracami na ulicy Spokojnej Skanska będzie prowadziła rozbudowę równoległej do niej ulicy Kmiecika. Wartość prac, które potrwają do końca listopada tego roku, to prawie 0,4 mln zł netto (0,46 mln zł brutto). – Rozbudowę ulicy Kmiecika wykonujemy na zlecenie Urzędu Miasta Tarnowa, a roboty drogowe rozpoczniemy tutaj w sierpniu – mówi Michał Pudlewski.
Zakres prac, który Skanska wykona na Kmiecika, polega na rozbudowie prawie 300 m ulicy wraz ze zjazdami, budową kanalizacji opadowej oraz sieci oświetlenia ulicznego.

Pobierz