c

Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmunologii zostanie rozbudowane

Press release 16.10.2012 13:00 CET

Spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne w Bydgoszczy podpisała ze Skanska umowę na rozbudowę Centrum Pulmunologii. Wartość kontraktu to 32,7 mln zł brutto.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmunologii w Bydgoszczy jest drugim najstarszym szpitalem w mieście. Założona w 1885 roku placówka, rezyduje w budynku przy ul. Seminaryjnej.

W ciągu 20 miesięcy od daty podpisania umowy szpital zostanie rozbudowany o blok diagnostyczno–zabiegowo–łóżkowy. Od lipca 2014 roku pacjenci i personel medyczny będą mogli korzystać z nowego, czterokondygnacyjnego bloku o powierzchni niemal 7 tys. m kw.

Inwestycja jest konieczna - pozowli na dostosowanie szpitala do obowiązujących przepisów budowlanych i medycznych.

Zakres realizacji

- Nowy obiekt zostanie dobudowany do istniejących budynków szpitalnych – mówi Małgorzata Grzybowska, Menadżer Projektu, Skanska. – Placówka jest budynkiem przedwojennym, a ostatni raz rozbudowywana była przed II wojną światową. W związku z historycznym charakterem obiektu podczas realizacji zapewnimy nadzór archeologiczny.

Poza budową nowego obiektu prace obejmą rozbiórkę obiektów kolidujących z projektowanym zagospodarowaniem terenu. Skanska wykona studnię głębinową, a tym samym zapewni szpitalowi podstawowe zasilanie w wodę. Wybudowane zostaną także drogi dojazdowe.

Realizacja zadania będzie się odbywała na czynnym obiekcie.

Skanska od lat buduje szpitale

Skanska ma wieloletnie doświadczenie w rozbudowie szpitali. Wybudowała szpitale w Toruniu, Poddębicach, Trzebnicy, Warszawie, Czerwonej Górze koło Kielc i Nowogardzie.

Skanska w Bydgoszczy

Skanska od lat obecna jest na rynku kujawsko-pomorskim oraz w samej Bydgoszczy. Aktualnie kończy remont torowisk na Mostach Solidarności, w tym roku wykonała już dla Bydgoszczy niemal 9 km ścieżek rowerowych oraz przeprowadziła remonty ulic: Żwirki i Wigury oraz Nakielskiej.