c

Leroy Merlin w Płocku zaprasza pierwszych klientów

Press release 28.03.2014 10:17 CET

Zakończyła się budowa jednego z większych obiektów sieci Leroy Merlin w Polsce. Obiekt został wybudowany przez Skanska w ciągu 8 miesięcy. 27 marca odbyło się uroczyste otwarcie sklepu.

Leroy Merlin w Płocku

Płocki Leroy Merlin powstał w ramach Centrum Handlowego Graniczna.
Hipermarket w Płocku, o powierzchni zabudowy 15 tys. m kw. i kubaturze niemal 140 tys. m sześc. jest jednym z większych obiektów sieci Leroy Merlin w Polsce.

W ramach kontraktu wybudowaliśmy jednokondygnacyjną halę z przyległą dwukondygnacyjną częścią, w której znalazły się pomieszczenia biurowo-socjalne, mówi Maciej Cholewa, Menadżer Projektu Skanska.
W hali powstała też dwukondygnacyjna część mieszcząca powierzchnie techniczne przeznaczone na stacje transformatorowe, rozdzielnie elektryczne średniego i niskiego napięcia, kotłownię i pompownię wody na potrzeby instalacji tryskaczowej.
Zrealizowaliśmy również drogi wewnętrzne, chodniki i parkingi o łącznej powierzchni 24 tys. m kw.- dodaje Maciej Cholewa.
 - Na parkingu przed sklepem będzie ok. 450 miejsc postojowych dla zmotoryzowanych klientów, w tym dwa miejsca umożliwiające ładowanie samochodów z napędem elektrycznym. W sklepie zamontowano energooszczędną instalacje solarną podgrzewającą ciepłą wodę użytkową. Zastosowano również odzysk wody deszczowej z dachu do celu podlewania roślin na hali sprzedaży.

Realizacje dla Leroy Merlin
Leroy Merlin jest kluczowym klientem Skanska. Hipermarket w Płocku to kolejny sklep tej sieci zrealizowany przez firmę. Dotychczas zbudowaliśmy 11 obiektów tej sieci: w Warszawie, Szczecinie, Rumi, Zgorzelcu, Kaliszu, Toruniu, Puławach, Zielonej Górze oraz trzy pod Poznaniem. Kolejne dwa sklepy zostały przez Skanska wykończone i wyposażone w instalacje w ramach istniejących centrów handlowych.