c

W przyszłym tygodniu ruszy remont ul. Rzeszowskiej w Dębicy

Press release 30.05.2014 07:34 CET

W przyszłym tygodniu rozpocznie się remont ulicy Rzeszowskiej w Dębicy. W poniedziałek na Rzeszowskiej pojawi się oznakowanie prac, które ruszą w kolejnych dniach. Na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych w Dębicy inwestycję wykona Skanska. Remont potrwa do końca wakacji (do 31 sierpnia).

Rzeszowska

Remont ul. Rzeszowskiej będzie kosztował prawie 2,3 mln zł brutto. Prace obejmą odcinek położony w ścisłym centrum Dębicy – od ul. Wielopolskiej do ronda na ul. Tysiąclecia, obejmujący 7 skrzyżowań, zjazdy do posesji i chodniki po obu stronach drogi.

Nowa nawierzchnia

Skanska wykona na ponad 1,2 km ul. Rzeszowskiej nową nawierzchnię drogi. Jezdnia zostanie poszerzona przy  skrzyżowaniu z ul. Robotniczą. Remont obejmie też skrzyżowania, zatoki autobusowe, krawężniki, zjazdy.

Przejazd ul. Rzeszowską usprawni nowa sygnalizacja świetlna z kamerami, która będzie sterować ruchem w zależności od jego natężenia. W ramach remontu powstaną nowe chodniki i miejsca parkingowe z kostki brukowej betonowej. Ul. Rzeszowska wzbogaci się też w pasy zieleni i klony kuliste. Skanska wykona nowe oznakowanie poziome i pionowe jezdni.

Utrudnienia dla kierowców

W związku z remontem ul. Rzeszowskiej koniecznie będzie wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. Część prac (wycinka drzew, regulacja studzienek, frezowanie nawierzchni, układanie warstwy wiążącej i wyrównawczej) będzie prowadzona przy ruchu wahadłowym. Na uniknięcie korków pozwolą zalecane objazdy wytyczone ulicami: Cmentarną, Tuwima, oraz Wielopolską, Poddęby, Strażacką  i Tysiąclecia.

Prace nocne

Najbardziej intensywne roboty, polegające na ułożeniu nowej nawierzchni jezdni, będą wymagały całkowitego zamknięcia ruchu na ul. Rzeszowskiej. Żeby te utrudnienia były jak najmniej uciążliwe dla kierowców, Skanska będzie układać nawierzchnię nocą. Objazdy dla kierowców będą w tym czasie wyznaczone ulicami: Strażacką, Poddęby, Tysiąclecia. Natomiast w trakcie układania nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Strażackiej i Rynek, ruch sterowany będzie ręcznie.

Pobierz