c

Rusza budowa nowego mostu na Wisłoku

Press release 04.03.2014 07:15 CET

W miejscowości Bzianka (pow. krośnieński) na Podkarpaciu ruszają prace związane z budową nowego mostu na Wisłoku. Obiekt powstanie w miejscu istniejącego mostu, będzie szerszy i bezpieczniejszy niż obecny.

W związku z budową w najbliższy poniedziałek (10 marca) zostanie całkowicie zamknięty przejazd przez dotychczasowy most w miejscowości Bzianka na trasie drogi wojewódzkiej nr 887 Brzozów-Rymanów. Zamknięcie jest konieczne, ponieważ Skanska rozpocznie rozbiórkę istniejącego mostu, a następnie budowę nowego obiektu.

Objazdy

Na czas budowy zostały wytyczone objazdy. Samochody osobowe i pojazdy do 10 t powinny się kierować drogami powiatowymi nr 1972R i 2006 R przez miejscowość Haczów, a pojazdy o masie powyżej 10 t muszą się skierować na drogi krajowe 28 i nr 9, a następnie z drogę wojewódzką 886, czyli wybrać trasy przez Sanok lub Miejsce Piastowe i Domaradz.

Będzie bezpieczniej

Inwestycję na moście w Bziance Skanska realizuje na zlecenie Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. Wartość prac wynosi 4 mln zł brutto. Dotychczasowy most jest już w bardzo złym stanie technicznym, dlatego też w jego miejscu Skanska wybuduje nowy obiekt.

Nowy most będzie szerszy i bezpieczniejszy niż obecny, zostanie wyposażony w chodniki i bariery ochronne, zwiększy się też nośność obiektu z 30 do 50 ton. Prace potrwają do 3 października tego roku, przez cały ten okres będzie obowiązywało zamknięcie drogi i wytyczone objazdy.

Kierowców prosimy o wyrozumiałość i ostrożną jazdę.