c

Skanska rozbuduje siedzibę sądu w Olecku

Press release 11.07.2011 14:15 CET

Skanska podpisała umowę na rozbudowę i przebudowę siedziby Sądu Rejonowego w Olecku (woj. warmińsko – mazurskie). Kontrakt o wartości ponad 11,7 mln zł brutto zrealizujemy do końca czerwca 2014 r.

W ramach inwestycji do lipca 2012 r. zrealizujemy w technologii tradycyjnej nowy, dwukondygnacyjny budynek z podpiwniczeniem, a następnie przystąpimy do przebudowy obecnej siedziby sądu.

Przebudowę istniejącego budynku rozpoczniemy po przeprowadzce urzędników do nowego obiektu w sierpniu 2012 r. – mówi Kierownik Budowy, Grzegorz Pietrowski, Skanska.  – Obecna siedziba sądu w Olecku to budynek zrealizowany w technologii tradycyjnej, o dwóch kondygnacjach naziemnych i jednej podziemnej. Nasze prace obejmą przebudowę dachu na dwuspadowy z drewnianą więźbą dachową, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz posadzek, a także wykonanie termoizolacji. Zbudujemy też niezależną klatkę schodową, którą doprowadzane będą na rozprawy osoby zatrzymane.  

Budynki, połączone łącznikiem, zaprojektowano w kształcie litery „L”, z głównym wejściem usytuowanym w części dobudowywanej. Obie części będą mieć jednakową formę architektoniczną, z dwuspadowymi dachami oraz elewacją z okładzin ceramicznych imitujących marmur. Łączna kubatura budynków wyniesie 15,4 tys. m sześc., a powierzchnia przekroczy 3 tys. m kw.

Zajmiemy się także zagospodarowaniem terenu: wykonamy dojazdy i miejsca postojowe dla samochodów osobowych, chodniki i plac rekreacyjny. Przebudujemy również zjazdy przy budynku i sieci zewnętrzne.

Inwestorem kontraktu jest Sąd Okręgowy w Olsztynie.