c

Rusza remont drogi wojewódzkiej w Rabie Wyżnej

Press release 05.09.2013 08:56 CET

Cztery tygodnie potrwa kompleksowy remont drogi wojewódzkiej nr 958 w Rabie Wyżnej (pow. nowotarski). Nową nawierzchnię na prawie 2-kilometrowym odcinku drogi wykona Skanska. W związku z remontem i koniecznością wprowadzenia ruchu wahadłowego kierowcy podróżujący na Podhale mogą spodziewać się utrudnień.

raba

Droga wojewódzka 958, przy której znajduje się Raba Wyżna, to ważny odcinek dla komunikacji na południu Polski. Droga ta rozpoczyna się w Rabce-Zdroju, prowadzi przez Rabę Wyżną i Czarny Dunajec do Zakopanego. Trasę tę często wybierają kierowcy udający się od strony Krakowa do Zakopanego, którzy chcą ominąć zakorkowaną zakopiankę. Ze względu na prace drogowe podróżujący na Podhale przez Rabę Wyżną do 10 października muszą się jednak liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Nowy asfalt

Remont, który Skanska zrealizuje na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, będzie kosztował ponad 1,5 mln zł brutto. Dzięki inwestycji nową nawierzchnię prawie 2-kilometrowy odcinek drogi w Rabie Wyżnej.

- Rozpoczęcie prac planujemy w poniedziałek 16 września – mówi Maciej Karlic, Kierownik Budowy, Skanska. – Remont będzie polegał na sfrezowaniu starej nawierzchni, która jest już bardzo zniszczona, a następnie wykonaniu nowej.

Po usunięciu górnej warstwy starej nawierzchni Skanska wykona nową warstwę wzmacniającą drogi, a następnie ułoży warstwy wiążącą i ścieralną nawierzchni asfaltowej.

W ramach inwestycji wykonany zostanie też przepust znajdujący się pod drogą wojewódzką. Skanska wyremontuje również przydrożne bariery ochronne i dostosuje je do nowej nawierzchni.

Prace drogowe będą skoordynowane z trwającą obecnie na zlecenie Urzędu Gminy Raba Wyżna budową chodnika.

Ruch wahadłowy

Z uwagi na krótki termin realizacji remontu (10 października) i napięty harmonogram prac, konieczne będzie wprowadzenie w Rabie Wyżnej ruchu wahadłowego. Skanska, która jest wykonawcą remontu, część prac będzie prowadzić także w soboty.

- Wahadło będzie sterowane ręcznie. Będzie ono przesuwane na kolejne fragmenty drogi wraz z frontem robót – tłumaczy Maciej Karlic. Największych utrudnień kierowcy podróżujący przez Rabę Wyżną mogę się spodziewać
w drugiej połowie września. – Przez około dwa tygodnie będą wówczas trwały prace związane z układaniem nowej nawierzchni drogi – mówi Maciej Karlic. – Kierowców prosimy o ostrożność i wyrozumiałość.

Pobierz