c

Rośnie budynek Sądu Okręgowego w Elblągu

Press release 21.10.2013 16:00 CET

Prace na budowie jedenastopiętrowego budynku Sądu Okręgowego nabierają tempa. Zakończenie projektu o wartości 44 mln zł netto zaplanowano na lipiec 2017r.

- Obecnie wykonujemy nową kanalizację deszczową, która umożliwi nam likwidację istniejącego kolektora deszczowego o średnicy 400 mm, przebiegającego przez środek budynku bezpośrednio pod płytą fundamentową – wyjaśnia Arkadiusz Rozmus, Kierownik Budowy, Skanska. – Rozpoczęliśmy również prace związane z wykonaniem zabezpieczenia wykopu w postaci palisad z kolumn cementowo - gruntowych - dodaje Arkadiusz Rozmus.

Firma Skanska jako generalny wykonawca odpowiada również za wyposażenie budynku w sale rozpraw, pomieszczenia techniczne, socjalne, biurowe oraz archiwa i sekretariaty. Zakres zadania przewiduje zagospodarowanie terenu, w tym budowę nowych miejsc parkingowych i zjazdu do podziemnego parkingu dla samochodów policyjnych.

Aktualnie wydziały Sądów: Rejonowego i Okręgowego w Elblągu zlokalizowane są w trzech różnych miejscach. Po zakończeniu inwestycji, w nowej siedzibie znajdować się będą wszystkie wydziały poza karnymi.

Projekt w liczbach

• pow. zabudowy: 873,50 m2
• pow. budynku: 8.822,07 m2
• kubatura budynku: 38.164,20 m3
• ilość kondygnacji nadziemnych: 12
• ilość kondygnacji podziemnych: 1

Kolejny kontrakt w województwie

Obecnie na terenie województwa warmińsko- mazurskiego Skanska realizuje m.in. rozbudowę Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 521 na odcinku Susz-Iława oraz przebudowę systemu przeciwpowodziowego rzeki Elbląg.