c

Przebudujemy ulicę Gwiaździstą na warszawskich Bielanach

Press release 04.06.2009 00:00 CET

Spółka budowlana Skanska podpisała umowę na przebudowę ulicy Gwiaździstej w Warszawie. Kontrakt opiewa na kwotę ponad 8 mln zł brutto. Termin realizacji inwestycji wynosi 130 dni.

W ramach kontraktu przebudujemy odcinek drogi o długości około 1,3 km. Do prac przystąpimy jeszcze w czerwcu, po zatwierdzeniu docelowej organizacji ruchu– mówi Marek Milke, Menadżer Projektu, Skanska. - Roboty rozpoczniemy na odcinku od strony Wisłostrady w kierunku ulicy Tczewskiej. Będzie on zamknięty dla ruchu. Na pozostałej części remontowanej ulicy ruch będzie się odbywał jednokierunkowo w celu zapewnienia dojazdu do osiedla.

W ciągu ulicy Gwiaździstej wymienimy starą nawierzchnię, a następnie ułożymy nowe warstwy asfaltobetonu i SMA. Ponadto, zbudujemy chodniki, stanowiska postojowe, przystanki autobusowe oraz nową pętlę. Wykonamy także nowe oświetlenie, sygnalizację świetlną oraz roboty teletechniczne i odwodnieniowe.

Przebudowa ulicy Gwiaździstej na Bielanach nie jest pierwszym projektem Skanska w Warszawie. W ubiegłym roku przebudowaliśmy estakady bielańskie, wzdłuż Wisłostrady. Kontrakt opiewał na kwotę ponad 100 mln zł brutto. Został ukończony 3 miesiące przez terminem wynikającym z umowy.