c

Skanska przebuduje ul. Rzeczną w Kołobrzegu

Press release 30.04.2014 14:55 CET

W Kołobrzegu podpisano wczoraj umowę na przebudowę ulicy Rzecznej. Pierwsze prace ruszą pod koniec maja br. W ciągu nowej drogi powstaną m.in. chodniki, zatoka autobusowa oraz ścieżka dla rowerzystów. Prace potrwają do października br.

Inwestycję na zlecenie Gminy Miasta Kołobrzeg wykona firma Skanska. Wartość projektu wynosi blisko 3,5 mln zł netto.

Zakres prac
- Już za trzy tygodnie ruszą pierwsze prace drogowe – mówi Michał Kalisz, Kierownik Robót Drogowych, Skanska. W ramach zadania wykonawca odpowiada za realizację nowej jezdni o betonowej nawierzchni, chodników, ścieżki rowerowej oraz zatoki autobusowej. Ponadto inwestycja zakłada przeprowadzenie remontu mostu nad rzeką Stramniczką oraz wykonanie instalacji sanitarnych, w tym m.in. budowę elementów sieci kanalizacyjnej i odwodnienie drogi oraz przebudowę sieci wodociągowej. Ulica Rzeczna wzbogaci się o nowe oświetlenie oraz małą architekturę w postaci ławek i koszy na odpadki.
Najprawdopodobniej pierwsze prace rozpoczną się od skrzyżowania ulicy Rzecznej z Kamienną. Specyfika ich wykonania wiązać się będzie z wprowadzeniem zmian w organizacji ruchu.

Nowa droga
Po zakończeniu budowy długość nowo powstałej jezdni wyniesie 533 metry, a jej szerokość 4,5 – 5 m. W ciągu drogi powstanie również ścieżka rowerowa z asfaltu w kolorze czerwonym oraz chodniki z płyt granitowych. Bezpieczeństwo pieszym i rowerzystom zapewnią specjalne słupki zabezpieczające, zainstalowane wzdłuż ciągów pieszych i rowerowych. - Ponadto wzdłuż drogi usytuowana zostanie zatoka autobusowa oraz miejsca parkingowe - mówi Michał Kalisz, Kierownik Robót Drogowych, Skanska.

Skanska buduje na Pomorzu Zachodnim
To już kolejna realizacja firmy na terenie województwa zachodniopomorskiego. Aktualnie Skanska realizuje na tym obszarze ponad 20 projektów, w tym m.in. poprawę dostępności do portu Kołobrzeg od strony lądu, a także poprawę dostępności do portu morskiego w Darłowie.