c

Rudzka w Rybniku będzie wyremontowana

Press release 12.06.2014 14:10 CET

Ulica Rudzka w Rybniku przejdzie remont. Ze względu na zły stan nawierzchni, liczne dziury i koleiny, będzie to kompleksowa modernizacja odcinka Rudzkiej na długości 1,9 km. Inwestycję na zlecenie Urzędu Miasta wykona Skanska.

Rudzka

Prace na ul. Rudzkiej zakończą się w kwietniu przyszłego roku. Wartość inwestycji wynosi 7,2 mln zł netto (8,8 mln zł brutto).

Kompleksowa przebudowa

Inwestycja na ul. Rudzkiej to dobra wiadomość dla mieszkańców Chwałęcic, którzy od dłuższego czasu czekali na remont, a teraz zyskają lepszy dojazd w kierunku centrum Rybnika. Poprawi się też bezpieczeństwo na remontowanym odcinku.

- Ulica zostanie całkowicie przebudowana na długości 1,9 km – mówi Adrian Duda, Menadżer Projektu, Skanska. – Wykonamy nową konstrukcję drogi oraz cichą nawierzchnię z dodatkiem gumy, dzięki czemu sąsiedztwo ulicy będzie mniej uciążliwe dla mieszkańców.
Powstanie nowe oświetlenie uliczne i kanalizacja deszczowa. Przebudowane będą sieci wodociągowa, teletechniczna i elektroenergetyczna oraz sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ulicą Czecha.

Dla pieszych i rowerzystów

W ramach prac zleconych przez Urząd Miasta Skanska wykona nowe chodniki wzdłuż ul. Rudzkiej, zjazdy do posesji i pobocza. – Na inwestycji zyskają rowerzyści – podkreśla Adrian Duda. - Wybudujemy ścieżkę rowerową o nawierzchni bitumicznej.

Ulica Rudzka wzbogaci się o zatoki z kostki granitowej. – Prace budowlane będziemy prowadzić przy częściowym zamykaniu odcinków ulicy – dodaje Adrian Duda.

Pobierz