c

Zakończyliśmy budowę ulicy Wolności w Ząbkach

Press release 29.06.2011 11:00 CET

Skanska zakończyła budowę ulicy Wolności w Ząbkach. Kontrakt o wartości ok. 5,6 mln zł brutto zrealizowaliśmy na zlecenie Urzędu Miasta w Ząbkach.

Zabki_1

Po oficjalnym otwarciu ul. Wolności, które odbyło się 28 czerwca 2011 r., zorganizowany został wyścig na rolkach dla dzieci. Jego uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe, dzięki którym będą lepiej widoczni na drodze.

W ramach projektu wykonaliśmy nową nawierzchnię jezdni o długości prawie 900 m i szerokości 7 m na odcinku ulic: Narutowicza i Batorego, włącznie ze skrzyżowaniem z ulicą 11 Listopada. Wybudowaliśmy także zjazdy, chodniki, ścieżkę rowerową oraz betonowe zatoki autobusowe w rejonie skrzyżowań z ulicami Piotra Skargi i Stefana Batorego.

Projekt obejmował też budowę trzech przepompowni wód opadowych i ich zasilania energetycznego oraz przebudowę wodociągu, kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicy.

Dzięki tej inwestycji znacznie poprawią się warunki komunikacyjne i bezpieczeństwo ruchu w mieście, co przełoży się na większy komfort dla mieszkańców i osób przejeżdżających przez Ząbki - mówi Marek Milke, Menedżer Projektu, Skanska.

Inwestycja była dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

To nasz kolejny projekt realizowany na zlecenie Urzędu Miasta w Ząbkach. W 2009 roku oddaliśmy do użytku ulicę Ks. Zycha.