c

Budowę 29 km kanalizacji rozpoczęły… dzieci

Press release 19.07.2013 13:31 CET

Symbolicznego rozpoczęcia budowy kanalizacji w gm. Zagnańsk i Masłów (woj. świętokrzyskie) dokonały dzieci biorące udział w zajęciach wakacyjnych w Gminnym Ośrodku Kultury w Zagnańsku. W uroczystości wbicia pierwszej łopaty, która odbyła się w Zachełmiu, wzięli udział przedstawiciele inwestora – Wodociągów Kieleckich, Skanska, samorządowcy oraz główni bohaterowie wydarzenia, czyli dzieci ubrane w odblaskowe kamizelki i czerwone kaski.

łopata

Gościom uroczystości we wbiciu pierwszej łopaty pod budowę kanalizacji oraz w zasypywaniu pierwszych kanalizacyjnych rur pomagały dzieci. Maluchy wyposażone w kaski i kamizelki dzielnie poradziły sobie z zadaniem i plastikowymi łopatkami z zapałem przystąpiły do budowy, rozpoczynając tym samym symbolicznie tak ważną dla gm. Zagnańsk i Masłów inwestycję.

O inwestycji

W gminach Masłów i Zagnańsk w województwie świętokrzyskim Skanska wybuduje kanalizację sanitarną i wodociągową. Łączna wartość prac wynosi 18,6 mln zł netto (22,8 mln zł brutto). Inwestorem są Wodociągi Kieleckie. Kontrakty będą realizowane w ramach unijnego projektu Kompleksowej Ochrony Wód Podziemnych Aglomeracji Kieleckiej. Termin zakończenia prac to maj 2015 roku. Umowę na realizację inwestycji podpisano uroczyście 21 czerwca 2013 pod Dębem Bartkiem w Zagnańsku.

Prace w gm. Masłów

W ramach zleconych prac do czerwca 2015 r. Skanska zrealizuje kanalizację sanitarną w gminie Masłów, w miejscowościach: Wiśniówka, Dąbrowa Łąki i Domaszowice oraz wodociąg w Ciekotach. Prace obejmą wykonanie kanalizacji grawitacyjnej z rur kamionkowych o długości 7,5 km, przyłączy z rur kamionkowych o długości 555 m i wodociągu o długości 5,5 km.

Skanalizujemy Zagnańsk

W czternastu miejscowościach gminy Zagnańsk: Samsonów Ciągłe, Samsonów Piechotne, Samsonów Komorniki, Dutków, Bartków, Goleniawy, Kaniów II, Zachełmie, Kościelna Górka, Chrusty Małe, Chrusty Duże, Ścięgna, Jaworze i Siodła wykonana zostanie kanalizacja sanitarna grawitacyjna z rur kamionkowych i PCV o długości 18,6 km, kanalizacja sanitarna tłoczna z rur PE o długości 2,4 km, przyłącza z rur PCV o długości 2,5 km oraz 5 przepompowni.

Pobierz