c

Budynek A w kompleksie Green Towers we Wrocławiu oddany do użytku

Press release 27.04.2012 15:00 CET

W połowie kwietnia do budynku Green Towers A, zlokalizowanego przy ulicy Strzegomskiej we Wrocławiu, wprowadzili się pierwsi najemcy: firmy Ernst & Young oraz Grupa Allegro. Obiekt, zrealizowany przez Skanska Property Poland, został oddany od użytku zgodnie z harmonogramem 28 marca br. Podobnie jak wszystkie projekty Skanska Property Poland, Green Towers powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i uzyska certyfikację w systemie LEED.

Green Towers

Całkowita powierzchnia tego zielonego kompleksu to 23 300 mkw. Oddanie do użytku budynku B planowane jest na przełom 2012 i 2013 roku.

EY Global Services przenosi swoją działalność we Wrocławiu z budynku Grunwaldzki Center, gdzie funkcjonowało począwszy od kwietnia 2011 roku. Przeprowadzka do Green Towers jest dla nas dobrym ruchem strategicznym. Budynek zapewni nam niezbędną możliwość swobodnego rozwoju i wzrostu oraz nowe środowisko pracy z istotnymi dla pracowników udogodnieniami. Bardzo istotną kwestią dla firmy Ernst & Young jest również fakt, że budynek spełnia nowe standardy ekologiczne – powiedział Dariusz Sus, Dyrektor ds. Operacyjnych EY Global Services.

Podczas budowy Green Towers zastosowano liczne innowacyjne rozwiązania, które nie tylko pozwolą ograniczyć koszty operacyjne obiektu, ale zapewnią też komfortowe warunki pracy najemcom. Budynek wyposażony jest m.in.
w energooszczędny system oświetlenia, adiabatyczne nawilżacze powietrza oraz efektywny system klimatyzacji oparty na tzw. fan-coilach wyposażonych w energooszczędne silniki.

Użytkownicy Green Towers do swojej dyspozycji będą mieli parking rowerowy oraz szatnie z prysznicami dla rowerzystów. Dzięki umowie podpisanej przez Skanska Property Poland z firmą Tauron, do Green Towers dostarczana będzie energia pochodząca ze źródeł odnawialnych, a odbiorem i recyklingiem odpadów zajmie się firma Stena.

Przeprowadzka do nowego budynku jest konsekwencją dynamicznego rozwoju serwisów Grupy Allegro. Cieszymy się, że od teraz w jednym miejscu siedzibę będą miały: Ceneo.pl, Bankier.pl oraz MojeAuto.pl. Dotychczas każdy z serwisów mieścił się w innej części Wrocławia. Praca w jednym biurowcu sprzyja integracji zespołów i jeszcze lepszej koordynacji działań. W 2008 roku w ramach Grupy Allegro powstała fundacja All For Planet. Jej celem jest budowanie świadomości ekologicznej wśród pracowników oraz propagowanie zachowań przyjaznych środowisku. Dbałość o zachowanie standardów ekologicznych jest więc ważnym elementem działań Grupy Allegro. Między innymi dlatego nasz wybór padł na budynek, który posiada tak wiele zielonych rozwiązań – powiedziała Joanna Bilińska, Dyrektor Sprzedaży, Marketingu i Wsparcia Biznesu Ceneo.pl.

Celem Skanska Property Poland jest nie tylko przekazanie najemcom najwyższej jakości powierzchni biurowej, ale również pokazanie korzyści, jakie płyną z użytkowania zielonych biur oraz zachęcenie do kolejnych kroków w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dlatego też Skanska wprowadziła nowatorski program edukowania najemców, którego celem jest uświadomienie osób korzystających z budynku, jakie bezpośrednie udogodnienia oferuje zielony biurowiec.

Nie chcemy poprzestać tylko na certyfikacji, która oczywiście ma wymierne korzyści ekonomiczne i jest wyznacznikiem jakości. Staramy się myśleć innowacyjnie i być o krok dalej. Przykładem tego jest edukacja dla nowych najemców naszych budynków w ramach „Zielonej Inicjatywy Skanska”. W przyjazny i lekki sposób tłumaczymy aspekty zielonego budownictwa pracownikom firm – to oni przecież najwięcej czasu spędzać będą w naszych biurachpowiedział Jakub Zagórski, Menadżer ds. Komunikacji i Marketingu w Skanska Property Poland.

Na powitanie pierwszych najemców Green Towers, Skanska przygotowała interaktywną grę komputerową, w której użytkownicy zielonego biurowca mogą dowiedzieć się, jak zredukowano zużycie wody w Green Towers o 40%w porównaniu do budynków referencyjnych, czy też co oni sami mogą zrobić, aby zużywać w biurze jak najmniej papieru (www.zielona-inicjatywa.pl).

Nagrodami dla najlepszych uczestników gry były rowery. Deweloper przygotował również specjalną prezentację, podczas której Katarzyna Unold, Menadżer ds. Zrównoważonego Rozwoju Skanska Property Poland, przedstawiła pracownikom biurowca energooszczędne i innowacyjne rozwiązania wykorzystane w Green Towers, podkreślając jednocześnie korzyści, jakie płyną z użytkowania zielonych powierzchni biurowych.

Pobierz