c

Skanska wybuduje kolejną krytą pływalnię na Podkarpaciu

Press release 17.10.2011 14:20 CET

Skanska podpisała umowę na budowę krytej pływalni w Lesku koło Sanoka. Inwestycja powstanie w ramach realizacji zadania „Budowa kompleksu sportowo – rekreacyjnego w Lesku etap I”. Zamawiającym jest firma Sport Lesko i Gmina Lesko.

1

Pływalnia będzie głównym budynkiem kompleksu sportowo – rekreacyjnego w Lesku. Będzie dysponować basenem pływackim i rekreacyjnym, dwiema zjeżdżalniami – płaszczyznową i rurową oraz brodzikiem dziecięcym i wanną z hydromasażem. Na poziomie plaży przy basenie pływackim powstanie składana widownia, służąca osobom przebywającym na czas zawodów w hali basenów, zaś osoby oglądające zawody będą miały do dyspozycji  ogólnodostępną widownię na poziomie galerii. 

W obiekcie znajdzie się także zespół odnowy biologicznej, składający się z działów: wodolecznictwa, elektrolecznictwa, światłolecznictwa i krioterapii, fitness, siłowni i pary saun fińskich oraz punkty usługowe, szatnie wraz z natryskami i pomieszczenia pomocnicze.

Budynek krytej pływalni został zaprojektowany w monolitycznej konstrukcji żelbetowej. Całość konstrukcji obiektu została oparta na układzie ścianowym oraz słupowym spoczywającym na płycie fundamentowej. Pokrycie dachu zostanie wykonane z warstwowych płyt dachowych z rdzeniem  styropianowym, mocowanych do płatwi z drewna klejonego. Dach pływalni zostanie zrealizowany  w układzie nośnym szkieletowym, w konstrukcji z drewna klejonego.

- Najciekawszym elementem realizowanego przez nas projektu będzie konstrukcja szkieletu i dachu z drewna klejonego. Dach zostanie wykonany z elementów wielkogabarytowych o dużym stopniu skomplikowania – mówi Roman Kawa, Kierownik Budowy, Skanska.

Kryta pływalnia w Lesku będzie miejscem wypoczynku, rekreacji i aktywnego spędzania czasu wolnego dla mieszkańców miasta, powiatu oraz turystów odwiedzających region. Będzie również stanowiła doskonałą bazę sportową przeznaczoną przede wszystkim dla dzieci i młodzieży z terenu Leska i okolic. W utworzonym kompleksie organizowane będą zajęcia sportowe dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ponadto, w godzinach popołudniowych oraz w dniach wolnych od nauki korzystać z niego będą całe rodziny, gdzie każdy powinien znaleźć propozycję dla siebie. W okresie wakacji z usług kompleksu będą mogły korzystać zorganizowane grupy turystyczne, wczasowicze oraz sportowcy.

Projektowany Kompleks Sportowo-Rekreacyjny zwiększy atrakcyjność turystyczną miasta i będzie magnesem dla osób wypoczywających w Lesku i jego okolicach zarówno w okresie letnim jak i zimowym. Łączna wartość kontraktu wyniesie prawie 19 mln zł netto.

Nasza firma od wielu lat realizuje obiekty sportowe na terenie Podkarpacia. W Rzeszowie wybudowaliśmy halę sportową dla Politechniki Rzeszowskiej. Ponadto w Rzeszowie, Strzyżowie, Leżajsku, Sokołowie Małopolskim, Krośnie, Głogowie Małopolskim i Kolbuszowej wybudowaliśmy kryte pływalnie, a w Nowej Sarzynie kompleks sportowy z krytą pływalnią. W Dębicy rozbudowaliśmy  i przebudowaliśmy obiekt hali basenów i lodowiska, a w Nisku, Raniżowie i Budach Łańcuckich wybudowaliśmy sale gimnastyczne. Obecnie w Pustkowie k/Dębicy budujemy kompleks rekreacyjno – turystyczny z krytą pływalnią.