c

Cztery ulice w Grodzisku Mazowieckim do przebudowy

Press release 14.03.2013 15:00 CET

Żółkiewskiego, Czarnieckiego, Książęca i Miła – przebudowa tych czterech ulic w
Grodzisku Mazowieckim ruszy w pierwszej połowie kwietnia. Inwestycję na zlecenie Gminy Grodzisk Mazowiecki zrealizuje Skanska.

Przebudowa ulicy Żółkiewskiego, Czarnieckiego, Książęcej i Miłej potrwa około pół roku i zostanie wykonana do końca września. Wartość inwestycji to 1,8 mln zł netto.

Zakres inwestycji

Ulice, które przebuduje Skanska, leżą między ul. Królewską (droga wojewódzka nr 719) i torami Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Znajdują się przy nich głównie domy jednorodzinne.

- Obecnie ulice Żółkiewskiego, Czarnieckiego, Książęca i Miła mają nawierzchnię głównie gruntową, gdzieniegdzie utwardzoną kruszywem -  mówi Andrzej Zieliński, Menadżer Projektu, Skanska.

Skanska przebuduje ulice objęte inwestycją na całej ich długości. - Na Żółkiewskiego, Książęcej i Miłej powstaną chodniki – dodaje Andrzej Zieliński. – Wybudujemy też kanalizację deszczową. Jezdnie, chodniki i zjazdy do posesji zostaną wykonane z betonowej kostki brukowej. Na ulicy Miłej i Żółkiewskiego powstaną ponadto progi zwalniające.

- Prace budowlane będą się wiązały z minimalnymi utrudnieniami dla mieszkańców – wyjaśnia Andrzej Zieliński. – Przez cały okres robót będzie zapewniony dojazd do posesji

Skanska w Grodzisku

Przebudowa ulic Żółkiewskiego, Czarnieckiego, Książęcej i Miłej, którą wykonuje Skanska, to już kolejna inwestycja realizowana przez firmę w Grodzisku Mazowieckim. W ubiegłym roku Skanska zakończyła rewitalizację wielofunkcyjnych obszarów centrum miasta. Inwestycja miała kompleksowy charakter. Obejmowała rewitalizację zabytkowej willi „Radogoszcz”, parku imienia hr. Skarbków oraz rewaloryzację i adaptację na cele rekreacyjno-sportowe terenu Stawów Goliana. Inwestorem prac była Gmina Grodzisk Mazowiecki. Dzięki tej inwestycji centrum Grodziska Mazowieckiego stało się reprezentacyjną wizytówką miasta.

Obecnie, poza przebudową czterech ulic w mieście, Skanska buduje także w Grodzisku kanalizację sanitarną.