c

Ruszają remonty dróg w powiecie dąbrowskim

Press release 27.03.2013 09:57 CET

Po zimie ruszają remonty dróg w powiecie dąbrowskim. Prawie 8 km dróg zostanie odbudowanych na zlecenie Zarządu Drogowego w Dąbrowie Tarnowskiej przez firmę Skanska.

budowa Ronda Niepodległości w Tarnowie

Odbudowa dróg, którą w powiecie dąbrowskim zrealizuje Skanska, obejmie 7,77 km. Wartość prac to prawie 3 mln zł netto.

7,77 km dróg do odbudowy
Prace budowlane obejmą kilka odcinków dróg, z czego najdłuższy, bo wynoszący 3,9 km, znajduje się pomiędzy Sutkowem i Radwanem.
Na drodze z Dąbrówek Breńskim przez Grądy do Mędrzychowa Skanska naprawi 1,77 km drogi, 0,8 km w miejscowości Dąbrowica, a w Lipinach prawie 1,4 km.
W sumie inwestycja obejmie więc cztery drogi powiatu dąbrowskiego: 1318K, 1307K i 1323K.

Do końca wakacji nowe drogi
- Prace budowlane będą polegały na kompleksowej odbudowie zniszczonych fragmentów dróg łącznie z poszerzeniem odcinka drogi w m. Swarzów - mówi Witold Miśtak, Menadżer Projektu, Skanska. – Roboty rozpoczniemy w kwietniu, a potrwają one do 5 lipca za wyjątkiem odcinka Dąbrówki Breńskie-Grądy-Mędrzychów, gdzie zakończą się do 30 sierpnia.

Konieczne zamknięcia
Odbudowa dąbrowskich dróg powiatowych, którą wykona Skanska, będzie się wiązała z koniecznością zamknięcia fragmentów dróg, na których będą się toczyły prace.
- Na czas zamknięć zostaną wprowadzone objazdy – informuje Łukasz Muller, Kierownik Budowy, Skanska.

Skanska w regionie
Odbudowa dróg w powiecie dąbrowskim to kolejna inwestycja drogowa realizowana przez Skanska w regionie. Firma prowadzi też obecnie rozbudowę ul. Spokojnej w Tarnowie, a w ubiegłym roku zbudowała największe tarnowskie rondo na skrzyżowaniu ul. Błonie z al. Jana Pawła II.