c

Obwodnica Serocka otwarta dla ruchu

Press release 28.10.2011 14:30 CET

Skanska oddała do ruchu obwodnicę Serocka (woj. mazowieckie). Kontrakt o wartości 139 mln zł brutto zrealizowaliśmy na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

obwodnica Serocka

W dniu 28 października w godzinach popołudniowych została otwarta dla ruchu 7-kilometrowa obwodnica Serocka. Usprawni to ruch na trasie prowadzącej z południa Polski na Mazury i pozwoli na wyprowadzenie ruchu samochodowego przebiegającego dotychczas przez centrum miasta.

Inwestycja obejmowała budowę dwujezdniowej obwodnicy o długości 7 km w ciągu drogi krajowej nr 61, odcinka drogi krajowej nr 62 od ronda w Wierzbicy do mostu nad rzeką Narew i połączenia z obwodnicą oraz odcinka drogi o długości 800 metrów w ciągu ulicy Zakroczymskiej.

Wykonaliśmy także trzy nowe węzły drogowe: Wojsk Łączności, Serock i Wierzbica. W ramach kontraktu wybudowaliśmy bezkolizyjne skrzyżowania, drogi lokalne równoległe do obwodnicy, siedem wiaduktów, ciągi piesze, zjazdy indywidualne i publiczne, przepusty i przejścia dla zwierząt. Zrealizowaliśmy też roboty odwodnieniowe, wykonaliśmy oświetlenie i oznakowanie poziome i pionowe oraz ekrany akustyczne i elementy bezpieczeństwa ruchu. 

Skanska ma duże doświadczenie w budowie dróg i obwodnic miast w całej Polsce. W październiku tego roku oddaliśmy do użytku 62-kilometrowy odcinek autostrady A1 z Grudziądza do Torunia. W zeszłym roku zakończyliśmy budowę Północnej Obwodnicy Śródmiejskiej Wrocławia, Lublińca , Pelplina i Siewierza. Obecnie budujemy wschodnią obwodnicę Wrocławia.